Hanse: Die Expedition

1994

Od 12. století byl spolek severoněmeckých měst, které mezi sebou vesele obchodovaly s cílem vyšší prosperity, známý pod označením hansa. V průběhu několika staletí své existence svazek prošel celou řadou změn, ale v polovině 14. století zažil svou největší slávu a rozmach. Mezi nejvýznamnější hanzovní města té doby patřil Lübeck, kam nás přenáší dobové reálie této historické obchodní simulace.

Cílem hry, do které vplouváme jako neznámý malý obchodníček nebo obchodnice, je vyšplhat se na mocenském a politickém žebříčku až na místo samotného starosty města Lübeck. Tohoto ambiciózního cíle můžeme dosáhnout celou řadou způsobů. Úspěšné obchodování s medem, vlnou, kožešinami nebo zlatem může být jednou z cest k úspěchu, ale i pirátství, přepadávání a loupeže cenného zboží vás mohou vynést na nejvyšší post. Ať tak, či onak, hru začínáme s jedinou malou lodí, s níž brázdíte vlny Baltského a Severního moře. V průběhu let, které hra zahrnuje se vaše postava vyvíjí, prochází vlastními životními etapami a osudovými událostmi.

Vývojáři obdařili tuto strategii příjemnou kreslenou grafikou, jednoduchým ovládáním a přehledným menu a celou řadou statistik, ve kterých by se neměli ztratit ani začínající hráči.