Hans Christian Andersen: The Ugly Prince Duckling

10.11.2006

Příběh, jehož hlavním hrdinou je slavný dánský spisovatel H. C. Andersen, coby čtrnáctiletý chlapec, se odehrává v Kodani 19. století, a je plný postav z Andersenových pohádek. Chudý Hans přichází do Kodaně, aby zde našel bohatství a slávu. Zde se setkává s princeznou, která chce opustit nudný život v paláci a přichází do města mezi obyčejný lid. Princezna se stává nástrojem zlověstného pana Schwarze k převzetí moci v celém dánském království. Jeho trollové princeznu unesou a Schwarz alias Mr. Darkness požaduje královskou korunu za její propuštění. Nyní přichází čas pro Hanse, který se rozhodne princeznu osvobodit, vrátit ji skutečnému králi a porazit nadobro nebezpečného protivníka.

HCA: The Ugly Prince Duckling je dobrodružnou hrou pro celou rodinu, ve které hráč ovládá mladého Andersena a kombinuje tradiční příběhovou adventuru, ve které je cílem splnění questu s akčními minihrami a simulacemi různých obyvatel města. Grafické zpracování s prostředím, do detailu propracovaným, a postavami, i zvukový a hudební doprovod navozuje pohádkovou atmosféru.

Celá hra je poctou dánskému autorovi světoznámých pohádek. Příběh čerpá ze života H. C. A. a většina charakterů, jež se ve hře objeví, včetně pasáčka vepřů nebo malé mořské víly, jsou převzaty z jeho pohádek.