Myslím, že tá Imperiálna zbraňová platforma patrí medzi fregaty, potom by na každú stačilo osadiť aj protistíhačkové rakety. Chlápek to ale nespravil, máš pravdu, stíhači by ho dostali. :D
A proti mraku raketových stíhaček udělá co? Nemá štíty, pancíř má jen 12.5, rakety mají průraznost 12 - stačí jediný lucky shot a prorazí. Jakmile zničí jen jednu z nich, výbuch poničí ostatní dost na to, aby už lucky shot nebyl potřeba.
Pekný bug tam objavil, sviňák jeden. Ale príkaz Mass Deploy si tuším nevšimol, flotilu skladá po jednotlivých lodičkách. Pff!
No, jak už píšu v popisku: "Svoje síly si můžete změřit i s flotilami ostatních hráčů, které uploadovali na internet, nejde ale o multiplayer v pravém slova smyslu." Zkoušela jsem uploadovat jednu svou flotilu, ale každej ji hned porazil, takže ostatní jsou asi na vyšší úrovni než já :)
Pridám jeden tip:
Keď rozmiestnite lodičky a nastavíte im správanie, treba na každý typ loďky klepnúť pravým myšítkom a uložiť príkazy - Save orders. Pri ďalšom rozostavovaní bojových formácií už budú mať všetky loďky nastavené správanie, ktoré ste uložili, ušetrí to hromadu klikania.
Včera jsem udělal prvních pár map a následně utratil 40k bodů, tak už si konečně můžu začít stavět pořádnější lodě :)
..obrnený krížnik má len jeden motor. Je to najpomalšia loď z celej flotily, ledva sa plazí a využíval som ho iba v sektoroch, v ktorých nefungujú silové štíty. :-))
..a prihodím ešte aj svoju obľúbenú ľahkú fregatu, Bodkine:
Je protistíhačková. Výzbroj sa skladá z vlečného lúča, dvojice protistíhačkových rakiet, rýchlopalného dela s krátkym dostrelom a z jednej EMP rakety. Štíty nepotrebuje, stačí ak je poriadne opancierovaná, za každý krížnik ich zavesím aspoň dve alebo tri s príkazom na udržiavanie formácie.
Ultimátna loď sa postaviť nedá, už len preto, že v každom sektore sú iné bojové podmienky. Za Rebelov som ale postavil maximálne obrnený krížnik (Armor 64), cez jeho pancier neprenikla ani Megaton Missile. Pri hre za Impérium som využíval maximum štítov a zbrane na blízko, ako Cruiser Laser, ktoré prenikajú cez štíty súpera a útočil som na krátku vzdialenosť (cca 150m). Súper ma vtedy nedokázal zasiahnuť raketami, ani energetickými zbraňami.
No, fregaty nacházejí uplatnění těžko. Ale pár možností existuje:
1) Dát jim za úkol ničení nepřátelských fregat aby se nimi nemusely zabývat křižníky.
2) Vybavit je některou ze silných rychlopalných zbraní na krátkou vzdálenost (například kombinace ion cannon na štíty a pulse laser na pancíř), dát jim hodně motorů a umístit je tak, aby se do bitvy dostaly ve stejnou dobu jako křižníky. Pokud je budou nepřátelské křižníky ignorovat, protože už budou v boji s tvými, tak se fregaty přiblíží a docela jim to natřou.
3) Zaplavit nepřítele torpédy/raketami :)
Sakra, nechtělo se mi to spustit, tak jsem to odmazal a nainstaloval znova a přišel jsem o veškerý postup :(

Jo, buldozérovité lodičky kryté plasmo vrhači jsem taky používal. Nejvíce mě mrzí, že jsem zatím nenašel dobrou taktiku pro využitý mých milovaných fregat
Hmm, nemyslím si že nějaké takové ultimátní plavidlo je možné. Nicméně nějaká kombinace různých lodí určitě ano. Například jsem zjistila, že je velmi výhodné mít v první linii křižník, který sice nemá žádné zbraně, ale zato má silné štíty, extrémně silný pancíř a hodně protiraketové obrany - nepříteli bude sakra trvat, než ho zničí a takhle funguje jako štít pro hlavní flotilu.
Bude to stejně zamřené na multiplayer jako GSB. Poskládáš si vlastní flotilu/armádů a pošleš ji proti flotile/věžkám jiného hráče. To vše bez nějaké zbytečné komunikace mezi nimi.

Edit: Tak mě napadlo, přišel někdo z vás na nějaké ultimátní plavidlo, které řešilo když už ne všechno, tak alespoň 80% všech potíží?
Vidíš? Jak zbadám vesmírne raketle, nepoznám brata! xD
Tanky vyzerajú naozaj zaujímavo, len som mal dojem, že to bude zamerané na multiplayer.
Ty voe valčík, do tebe bych to neřekl. :-P

Ty tanci vypadají parádně, taková defenska z obou stran. Intheresthing.
Pár misií za Federáciu som si vybojoval. Zastavili ma Rebeli, majú fregaty s rýchlopalnými kanónmi, sakra! Je to naozajstná paráda a kombinačná lahôdka. Navyše v parádnom technickom prevedení a so skromnými nárokmi na hardvér.
Ale staví. A Galactic Conquest by byl na mém wishlistu, kdyby tam šel přidat :)
Nikdo jiný si vlastní lodičky nestaví?
BTW - Zrovna se na steam po pár měsících dostal datadisk, který přidává "kampaň.
Totok je lepšejší než LEGO!!! (Protože kostičky LEGA neexplodují po zásahu zpřaženým paprskometem)

Teď jsem zabil 20 minut jen tím, že jsem chtěl postavit obraný a útočný fighter. Nakonec jsem skončil se třema, obraným, lehkým a těžkým útočným. A to fighteři měli jen pár možností kombinací, fregaty a cruiseři jsou na tom mnohem, mnohem hůř.
Mňam.