Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Grand Touring

30.11.1998
33
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Grand Touring nabízí osm tratí, které lze jezdit i pozpátku a je možné si zvolit i počasí (sníh, déšť, slunečno, noc) pro závod. Po tratích můžete jezdit s jedním z osmi vozů, žádný ale není licencovaný. Přesto se svým reálným předlohám docela podobají. Hra má i několik modů. Jsou to single-player, championship, autotest, checkpoint race a multi-player. Championship je vlastně kariéra, rozdělená do 4 skupin podle výkonnosti vozů. Prvně jezdíte Saloon championship, poté Clubman sport championship, dále GT2 championship a na závěr GT1 championship.

S postupem kariéry se vám zpřístupňují nové vozy, ale zpočátku hry máte odemknuté pouze dva vozy. U aut si můžete všelicos nastavit, například pneumatiky, převodovku, barvu vozu a další parametry. Při jízdě máte na výběr z desítky pohledů kamery, přičemž pro závod jsou prakticky použitelné pouze dva z nich. Maximálně můžete jezdit proti 8 soupeřům, při čtyřech stupních obtížnosti. Hru je doporučeno hrát s volantem.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Tahle hra byla mým prvním přičichnutím k reálnějšímu hernímu závodění. Do té doby jsem znal International Rally Championship a NFS 2, tohle bylo poprvé, kdy jsem zažil, že k vítězství v automobilové hře není vždy možno držet stále plyn na plné. Bohužel je to asi to jediné, čím tato hra pro byla. Příliš mne nebavila a brzy jsem s jejím hraním skončil. I přes hezkou (rozhodně na svou dobu) grafiku a solidní ozvučení mne nedokázala nadchnout. Nevidět CD se hrou, ani bych si na ni nevzpomněl.

Pro: Pěkná grafika, snaha o realističtější chování

Proti: Nezábavnost

+3