Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gordikon

93
2 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > vlakový simulátor *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
02.03.2001 PC
Vývojáři:
Jan Konrad (Ganjashaman)
Oficiální stránky:
http://softikon.wz.cz
Gordikon je simulací železniční dopravy, avšak ne z pohledu strojvedoucího, jak tomu v jiných simulátorech bývá, nýbrž z pohledu dispečera. Jde tedy o simulaci práce s elektronickým stavědlem, přičemž hráč dostane na starost uzlovou železniční stanici Bohumín. Ta leží na hlavní trati spojující Ostravu s Žilinou a navíc v této stanici začínají tratě do Orlové a do polských Chałupek. Navíc ještě ke stanici náleží další, nákladová a seřaďovací nádraží, takže se složitost stanice skutečně blíží pověstnému Gordickému uzlu.

Hráč si může nastavit různé faktory ovlivňující obtížnost, ale ani při nejsnazším nastavení není hra nijak snadná. Gordikon se dočkal pěti nepřímých pokračování, Multikonů, která se ale již nesoustředí na jednu velkou stanici, ale naopak na mezistaniční úseky, čehož důsledkem je poněkud menší přehlednost a i o něco menší obliba (obvzláště u méně kovaných hráčů).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.