Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gold of The Americas: The Conquest of the New World

1989
1990
1991
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Kryštof Kolumbus v roce 1492 našel víc než hledal. Namísto nové cesty do Indie, velké kontinenty neznámé a tajuplné, které se táhly do nedohledna, a tak zprvu žádný Evropan nevěděl, kde začínají a končí. V jejich obrovské rozloze se skrývaly pouště a pohoří, veletoky a široširé nížiny. Bylo zde zlato pro ty, kdož hledali poklady, kůže pro obchodníky a půda pro rolníky. Prvními průzkumníky Nového světa byli španělští conquistadoři. Přepluli Atlantský oceán s touhou po pokladech, nadvládě a slávě. Během krátkých padesáti let po Kolumbově přistání byla vytyčena cesta ze severního Mexika do jižního Chille a připravena půda pro španělskou nadvládu nad těmito kraji, jež trvala po tři staletí.

A právě 300 let trvající Španělské dominance nad převážnou částí Nového Světa je časovým záběrem Gold of The Americas, kterou lze srovnávat se známějšími tituly z dílny Sida Meiera jako Colonization (1994) či původní Pirates! (1987). Na rozdíl od nich však povyšuje dlouhodobé strategické plánování a diplomacií nad obchod a hospodářskou správu kolonií. Jeden tah tu časově jednomu desetiletí (30 tahů je oněch 300 let, tedy jedna hra). Každá flotila i pozemní armáda tak může být nasazena pouze jedenkrát a v rámci tahu, ve kterém byla zformována. Urvat co nejvíce z bohatství a území obojích Amerik se budete snažit buďto jako Španělé, Portugalci, Angličané/Britové nebo Francouzi na mapě rozdělené do 31 kolonizovatelných regionů a čtyř moří. Vaší vůli uplatňujete prostřednictvím sedmi typů jednotek (armády, osadníků, obchodních lodí, válečných lodí, korzárských lodí, objevitelů a otroků).

Cílem hry dosáhnout v rozmezí třiceti tahů co nejvyššího počtu VP (Victory Poins), generovaných každý tah držbou kolonií. Tyto body získáváte výběrem daní, který je v GoTA unikátně pojat. Kromě "státní" pokladny existuje ještě jedna, tajná, sloužící k vašemu osobnímu obohacení. Můžete do ní odklánět příjmy z obchodu, kořistnických, i objevných výprav a pak s nimi nakládat, jak se vám zlíbí. Bez takovéto korupce je však nemožné vyhrát. Pokud to však přeženete a daně vybrané pro krále budou příliš nízké, vystavujete se riziku auditu vaší koloniální správy.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.