Glitchhikers

19.05.2014

freeware

Tvůrci ze Silverstring Media počin označují jako "flow zážitek" - plynutí či splynutí s děním, označení vrcholného šťastného zážitku bez námahy.

Otevřený prostor noční oblohy a její barva působí uklidňujícím dojmem, to je praxí mnohokrát prokázáno. Nezávislý Glitchhikers okusíte právě v hávu černé tmy, za svitu měsíce, jako řidič automobilu. Cestovní atmosféře po téměř vylidněné dálnici přispívá krom charismatického hlasu radiohlasatele i decentní hudební kulisa. Na vyjížďku se vydáváme bez zřejmého cíle, jen tak si bloumáme a třídíme myšlenky, aby mysl mohla volně dýchat, zbytek necháváme na osudu, ono se to nějak vyvrbí samo. Rutinní pozorování asfaltové vozovky a monotónní jízdu nám také čas od času zpestří několik stopařů, které ochotně svezeme. S nimi poté vedeme rozmluvy skrze volby (očíslované otázky/odpovědi) filozofického rázu.

Hráč smí vozidlo ovládat jen do stran (přejíždění z pruhu do pruhu), přidávat/ubírat na rychlosti a rozhlížet se.

Byť se jedná o bezplatnou záležitost, je možné si i pořídit premium edici obsahující dvě bonusové skladby a kompletní soundtrack.