Ghostbusters II

Foursfield •  New Frontier (MSX)

Ghostbusters II je licencovaná hra ze stejnojmenné filmové série (u nás jako Krotitelé duchů) a je rozdělena na tři části. V té první části má hráč za úkol v roli jednoho z vymítačů duchů sesbírat vzorky slizu a je tak nucen sestoupit do kanalizačních stok. To se ovšem nezamlouvá řadě duchů, kteří zde na něho čekají a kteří se mu v tom snaží zabránit. Hráč je naštěstí vybaven protonovým dělem či bombami. K dispozici má také štít, který mu dodává ochranu po určitou dobu.

Druhá část má netradiční hlavní postavu, a to oživlou Sochu Svobody, kterou se podařilo vymítačům duchů pomocí slizu přivést k životu. Socha se postupně pohybuje směrem doprava a přítomné duchy likviduje střelami ze své pochodně. Každá taková střela ji stojí sliz, který má k dispozici, a proto je třeba posbírat sliz z padlých nepřátel. Tomu napomáhají malé lidské postavy, které onen sliz sbírají a nesou ho zpět k soše.

Třetí část se odehrává v muzeu, kde se utkávají krotitelé duchů s Vigem. Ovšem nejdříve je třeba se do budovy dostat pomocí lana. Sestup postav hráč ovládá pomocí joysticku nebo klávesnice a pokud s nimi sestoupí moc rychle, tak dojde k jejich omráčení, čímž se zároveň vyřadí i z nadcházejícího souboje. V něm je třeba nejdříve konfrontovat postavu Janosze a dostat pryč chlapce Oscara, kterého by Vigo mohl posednout a mohlo by tak dojít k jeho znovuzrození. Konečnou částí je pak zničení Viga pomocí protonových děl.