Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

GeoGuessr

09.05.2013
2015
78
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Hru GeoGuessr vytvořil v roce 2013 Švéd Anton Wallen. Antonovou kratochvíli totiž bylo potloukat se po světě přes Google Street View, notoricky známý doplněk map od Googlu, kde se pohybujete po cestách, které jsou pečlivě nafocený pomocí panoramatických snímků z vozů společnosti Google.

Každá hra má 5 kol. Objevíte se na polonáhodnem místě v rámci Google Street View, s možností pohybu, nýbrž bez jakýchkoliv dalších pomůcek. Jen podle panoromaticikých fotek musíte zjistit, kde se přesně nacházíte. Jakmile si troufáte odpovědět, vyrolujete si klasickou mapu a zabodnete do ní špendlík s vaším odhadem. V závislosti na vzdálenosti od správné odpovědi dostanete 0 až 5000 bodů. Pokud hrajete například mapu Paříž, je lokace v rámci Paříže a pro dobré bodové ohodnocení je třeba být přesnější.

Hra má odlišný platební a herní model v mobilní a v browserové verzi.

V internetovém prohlížeči lze s účtem zdarma hrát jednu hru děné. Pro platící hráče je potom k dispozici neomezený počet her. Důvodem je to, že Google zpoplatnil API pro Street View a každá hra tak autora stojí jisté peníze. Bodově soutěžíte proti ostatním uživatelům po celém světě.

Aplikace pro iOS je zdarma, ale neobshauje hráči vytvořené výzvy jako prohlížečová verze. K dispozici je 16 různých druhů výzev. Ty odemykáte za získanou herní měnu, kterou si lze vydělat buď úspěšným zdoláním určitého počtu her nebo zakoupením měny za měnu reálnou. Omezení na denní počet her zde neexistuje. K dispozici je multiplayer formou hot-seatu. Hráči buď hádají tu stejnou lokací anebo dostane každý vygenerovanou svoji.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.