Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Gateway Remake

75
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
únor 2017 PC
Vývojáři:
HandsFree
Oficiální stránky:
https://www.adventuregamestudio.co.uk/site…
Píše se rok 2102, lidstvo se tísní na přelidněné Zemi, kterou zmítá hladomor a teroristické útoky. Jedinou nadějí jsou mimozemské technologie a klíčem k nim je vesmírná stanice Gateway blízko Venuše, kterou za sebou zanechala zmizelá mimozemská rasa Heechee. Na Gateway se nacházejí stovky malých vesmírných lodí schopných dosáhnout nadsvětelné rychlosti. Protože však nikdo nerozumí tomu, jak tento pohon funguje a jakým způsobem loď řídit (jak se určí kurz, to je známo, kam se doletí, to se ovšem nikdy předem neví), je každá podniknutá cesta něco na způsob ruské rulety. Tu hrají piloti těchto lodí, známí též jako prospektoři - podobně jako v době Zlatých horeček, i zde se musí odvážlivci vypravit do nebezpečí, aby přinesli zpět mimozemskou technologii či vědecké poznatky a tím zajistili sobě bohatství a lidstvu pokrok. Hráč se stává bezejmenným prospektorem, který vyhrál letenku na Gateway v loterii...

Tato hra je remakem klasické textové adventury Frederik Pohl's Gateway od Legend Entertainment. Byla vytvořena v enginu AGS a cílem bylo zpřístupnění zmíněné textovky širšímu publiku nahrazením textových příkazů modernějším ovládáním pomocí myši. Grafika byla překreslena ve vyšším rozlišení, příběh však zůstal stejný a téměř beze změny zůstaly i hádanky (ty byly jen místy upraveny pro nový způsob ovládání). Autor pracoval dle svých slov na projektu přes pět let.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.