Ganja Farmer

1998

V této arkádě se ujmete Rastafariana Johna Parkera, který ze střechy svého VW minibusu ochraňuje své konopné políčko. To je pod útoky americké armády. Specifickou etiopskou trikolóru zde najdeme na každém kroku a v menu tančí list konopí, je tedy jasné, pro koho je Ganja Farmer určen. Během hraní uslyšíte originální hudební doprovod a dabing v podobě několika hlášek.

Hra je rozdělená na pár desítek úrovní, kde je hlavním cílem zničit všechny nepřátele a ochránit vaše rostlinky. Nad vámi drží ochranou ruku Jah (rastafariánský bůh), po každé úrovni vás navštíví a vyléčí zničenou ganju. Občas vám spustí ze svého obláčku novou zbraň. Začínáte s 20mm kulometem, později přibude raketomet a dýmka smrti. Ve hře není munice, pouze se vám za každý výstřel strhávají body z celkového skóre. Hru ovládáte myší, zaměřujete dotírající nepřátele a sestřelujete je z oblohy.

Když se něco natvrdo zakáže, zvlášť když to mají lidé rádi, tak do dopadá velice špatně... Viz americká prohibice alkoholu. Nejlepší by bylo zavedení věkového hodnocení her (raději pro každý region zvlášť, kvůli odlišné mentalitě třebas těch amíků), které by se museli dle zákona dodržovat a byly by za porušování citelné tresty.

Milej pane prezident,
sem ňákej Johny a moc mě prudí, že mi nedáš pokoj, nechej toho! Já chci bejt jen high, teda v rauši, kouřit veselý cigárka a mít všecko na háku. Tak proč mi vy jedni volové chcete ničit moji úrodu? Jak je Jah nade mnou ti říkám že už jsem pěkně nasranej a ještě jednou tu uvidím ňákej zelenej mozek, tak si mě ti řikám nepřej vole. Střílet umím a vlastníma pařátama tu tvoji armádu rozstřílím na hadry, je ti to jasný vole?!

Tak čus prezidente, tvůj Johny.

Johny jste vy a vy musíte ochránit pole (pokud vám vadí drogy, rajčat) konopí. Dodnes si pamatuju na hodiny strávené s Ganja farmerem na školních 486kách (dělali jsme bordel, na Pentia jsme nesměli). Tehdy to byla zábava notná a proto mé celkem vysoké hodnocení, které se na 99% měnit nebude, jelikož silně pochybuji, že bych si to ještě někdy zahrál.

Proti: Nemám rád drogy v jakékoli podobě.

FIGHT THE POWER, MON!

Aneb nekrolog zbožného farmáře.

John Parker toho od života moc nechtěl. Měl svojí starou dodávku Volkswagen a políčko s rostlinami. Jenže zlým mužům z vlády vadilo, že John je úspěšným zemědělcem proto se rozhodli, že mu jeho hospodářství zničí. A tak se zoufalý John obrátil ke svému Bohu. A ten mu řekl, že mu s ochranou jeho těžce vypěstované úrody pomůže. John tedy nalezl na půdě svůj starý kulomet, připevnil jej na střechu svojí dodávky a jal se konat dílo boží.

To spočívalo v eliminaci dotírajících parašutistů, kteří se snažili seskočit až na zem a pokud se jim to povedlo, vždy nějaké rostliny Johnovi zničili. K tomu ale došlo málokdy, protože jeho kulomet, vedený spravedlivým hněvem, byl nemilosrdný. Tu ustřelil parašutistovi nohy, jindy hlavu, i díru do hrudi se občas povedlo přidat. Přinejhorším trefil John padák a parašutista se s veselým plesknutím blíže seznámil s principem gravitace. Milosrdný Jah, jak se jeho Bůh jmenoval, vždy po každém kole sestoupil z nebes a určitou část poničených rostlin znovu oživil.

Muži z vlády však byli nekompromisní. Když nestačili stále mohutnější přívaly parašutistů, nasadili do boje i bombardéry. Na to dobrotivý Jah seslal Johnovi účinnější kulomet, takže síly se opět vyrovnaly. Když vláda na přísně tajném zasedání zjistila, že ztráty na životech vojáků stále rostou a také počet sestřelených vrtulníků a bombardérů je neomluvitelný, poslali na nebohého Johna dvouplošníky, které shazovaly napalm. jahdaroval Johnovi raketomet, ale síly nepřátel již byly tak mocné, že takovému náporu už se nešťastný John a jeho malé hospodářství ubránit nedokázali. Teď popisuju zhruba 11-12 kolo, dál jsem se nikdy nedostal.

A tak se nebohý John dočkal konce svých dnů s čistou myslí. Ale do poslední chvíle myslel na svoje milované políčko, neboť jeho poslední věta před smrtí zněla: "Don't take my ganja!" To je věta, která během hraní zazní několikrát, protože je součástí jediné stále dokola hrající skladby.

Čest jeho památce.

Pro: Roztomilé animace masakrování vojáků, po pár kolech neskutečná řež

Proti: Nejspíš se nedalo dohrát, aspoň teda nevím o nikom, komu by se to povedlo. Jedna skladba