Freshman Year

31.03.2015

freeware

Prvačka Nina se spíš než studiu věnuje kalení. I dnes se chystá s kamarádkou Jennou zapařit v jednom klubu, ale ta se někde zdržela a Nina nakonec dorazí do klubu sama. Jenna nejde a nejde, na SMSky nereaguje. Ninu napadne, že Jenna už třeba dorazila, ale zdržela se na cigárko, vyjde tedy z klubu ven...

Freshman Year je krátká hra (autorka ji označuje jako "vinětu"), kterou inspiroval zážitek ze studentských let. Nina Freeman se ve svých titulech (how do you Do it, Cibele nebo We met in May) programově zabývá sexualitou a vztahy, tento titul se dotýká sexuálního obtěžování. V průběhu několika málo minut má hráč možnost zakusit jak možnosti volby, tak i pocit bezmoci. Hra byla naprogramována ve Flashi.

Cibele se mi líbila (tedy pokud pominu hlavní herní náplň), how do you Do it mělo velmi originální námět. Na Ninu Freeman jsem si měl dát lepší pozor, její další projekty mi dosud utíkaly. Akvarelový vizuál (druhá dáma) je dost prostý, ale pořád lepší, než nějaký současný pixel art, který mi dost leze krkem. Ten třetí vzadu je pak autorem hudby, která tedy je ve Scéně, Ke Které To Všechno Směřuje je hodně intenzivní. Celá ta hříčka je dost imprese, ale ta (u každé normální hry by se řeklo cutscéna) navozuje patřičné pocity. Brrr.