Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

Fragile: Sayonara Tsuki no Haikyo

16.03.2010

Země zažila katastrofu, která zapříčinila, že lidstvo téměř vymřelo. Jen pár přeživších se ukrývá v troskách, které dříve bývaly městy, a jedním z takových je i náš mladý hrdina Seto. Ten po smrti dědečka zůstane naprosto sám a po nalezení dopisu, který po sobě děda zanechal, se rozhodne následovat jeho instrukce a vydat se k červené věži, která v noci nejde přehlédnout. Sotva se vydá na cestu, narazí na prvního člověka, kterým je záhadná dívka jménem Ren, která Seta přirozeně zaujme. Není však jediná a na téhle dobrodružné cestě čekají další (nejen) lidské příběhy.

Fragile Dreams je akční adventura s lehkými RPG prvky, která se ve velké míře zaměřuje na průzkum prostředí a vyprávění příběhu. Trosky toho, co kdysi bývalo Tokio, totiž ukrývají spoustu pohřbených příběhů někdejších obyvatel. Hledáním různých zapomenutých předmětů tak můžete odkrývat příběhové pozadí a dozvědět se tak něco o minulosti. Nečekejte však pouhý walking simulátor, jelikož v cestě vám budou stát různí duchové s většinou nepřátelskými úmysly, stejně tak je potřeba řešit různé hádanky pro úspěšný postup dále.

Jelikož tvůrci sází na temnou atmosféru a hraní v nočním prostředí, nejlepším přítelem vám tak bude obyčejná baterka. S tou můžete zkoumat okolí a přepínat se tak do first-person pohledu, nebo s ní odkrývat zprvu neviditelné nepřátele. S těmi pak lze bojovat pomocí několika zbraní, které v průběhu hry naleznete. Hra vám také usnadňuje postup pomocí zvuku, ke kterému využívá reproduktor na Wii ovladači.

@pipboy (23.08.2021 23:26): Horská dráha byla hodně stupidní, ač je otázkou, zda to bylo emulatorem nebo se tak špatně otáčí i na Wii. :D Já to proletěl tak, že jsem neustále mačkal šipku do strany v zatáčkách a kameru jsem vůbec neovládal. Spadl jsem jen dvakrát. Na souboje tam jsem se samozřejmě vybodl. Tohle je zas na druhou stranu fajn, že nepřátelům jde lehce uniknout a nepronásledují tě.

Jinak jo, ta melancholická atmoška je super. A hudba samozřejmě taky.