Fractured Space

22.09.2016

free to play (dříve placená hra)

V tomto vesmírném simulátoru se utkají vždy 2 týmy po 5 hráčích v obrovské bitvě vesmírných lodí gigantických rozměrů. Herní mapa je rozdělena na 5 sektorů, mezi kterými se hráči přesouvají pomocí nadsvětelných skoků. V každém ze sektorů se nachází těžební stanice poskytující cenné suroviny. Každý tým má také hlavní základnu, kterou musí bránit. V centrálním sektoru je pak strategická čerpací stanice poskytující krátkodobý boost tomu týmu, kterému se ji podaří dobýt. Vítězí tým, jenž obsadí soupeřovu základnu.

Hráči si mohou na začátku zápasu vybrat jednu z více než 12 lodí. Každá se zásadně liší svými vlastnostmi (rychlost, štíty, životy) i zbraňovými systémy (hlavní děla, rakety, EMP paprsky či třeba letky bombardérů). Flagship je ohromná pomalá loď, která však hodně vydrží a také snadno rozmetá neopatrné menší lodě. Zato Corvette se soustředí spíše na opravování spoluhráčů, Sniper na boj z dálky, Assassin může využít neviditelnost a útočit ze zálohy, Enforcer spoléhá na svoji rychlost, Carrier zase veze několik squadron stíhačů a bombardérů. Je tedy důležité vytvořit vyvážený tým, kde každý člen plní specifickou funkci.

Jednotlivé lodě a jejich schopnosti je ještě možné si dále upravit tak, aby vyhovovaly hráčovu hernímu stylu. Také je možné navolit si členy posádky, kde každý přináší nějaké bonusy.

tak to není pravda, ještě jsem nenarazil na čas, kdy bych nenašel match... Možná někdy, když mají amíci ráno/dopoledne, jinak dobrý ;)