Foundations

19.04.2015

freeware

Vývojář Matt Frith své další dílko tentokrát zaškatulkoval pod nálepku sci-fi a post-apo. Ukazuje nám jednu z mnoha pochmurných vizí budoucnosti, v níž civilizace svou vinou spadla na úplné dno. Vyprázdněnost hodnot, absence morálky, společenský rozklad, nedostatek vody či environmentální hazardy nás srazily do doby lovců a sběračů, do časů, na které jsme nebyli připraveni.

Rok 0 – vytratila se solidarita a důvěra k druhým, každý si musí hlídat záda. Venku číhá nebezpečí, otevřít náruč první znamená risk. Nový svět se vymezil na "Checkpointy", ty jednak slouží jako "Útočiště" pro "vyvolené" a jednak jsou ovinuty prstencem vysokých zdí s ostnatým drátem, jenž má odehnat všechno "nečisté".

Nara a Mikkel jsou scavengeři, prohledávají sutě holýma rukama snažíc se nalézt něco použitelného. Žijí v neustálé hrozbě útoku ze strany "reaperů". Neví, co bude za hodinu, neví, co bude zítra. Jejich největším přáním je proniknout za ony hradby, kde by už nemuseli spát s jedním okem otevřeným.

Díky dnešnímu dobrodružství budou zase o kus blíž ke svému snu.