Forsaken je jedna z překvapivě mála her, která se vezla na úspěchu legendárního Descenta. S hrou jsem se poprvé setkal na stránkách Score, na CD ve formě dema a později dokonce plné verze. Přesto mám pocit, že do konce jsem ji nikdy nedohrál. Základní hratelnost se od předlohy moc neliší. Létáte čím dál komplexnějšími, ale uzavřenými úrovněmi s cílem probojovat se k nějakému cíli. Ten je různý, od nalezení východu, přes likvidaci daného protivníka po nalezení určitých předmětů. Zbraní je slušné množství, zlepšovatelné energetické a k tomu různé rakety a miny - opět jako Descent. Výrazným rozdílem je grafika. Vše je mnohem barevnější a plné různých efektů. Občas toho bliká tolik až je to nepřehledné.

Level design je takový rozporuplný, ale většina úrovní je docela povedená. Obzvláště v první třetině jsem měl problémy s orientací. Později se to zlepšilo, možná jsem si zvykl na styl autorů. Také jsem začal nacházet více skrytých oblastí, zlata a především krystaly. Ty jsou důležité protože odemykají bonusové úrovně. Remastered verze obsahuje i úrovně z Nintenda 64, což velmi oceňuji. Kompletní obsah považuji za základ slušných remasterů. Grafika v remasteru prokoukla, ale nečekejte žádné velké změny, spíše pár detailů a lepší efekty. Příjemným bonusem je také více verzí HUDu - PlayStation, Nintendo 64, PC a pár upravených, je tak možné dát přednost verzi jakou preferujete. Hraní samotné je stále zábava, ale velkou výhodou Forsakenu je malá konkurence. Všechny úrovně jsem neodemkl, ale na další opakování již odehraných už nemám chuť. Alespoň krystaly jsem našel všechny. Každopádně pokud vás bavil Descent, zde chybu neuděláte.