Forbidden.exe

27.04.2007

freeware

Takřka každý den se objevují nové a nové škodlivé kódy. Antiviry už ani nestíhají včas obnovovat databáze. Sem tam se stane, že do uživatelova PC pronikne nějaký ten záškodnický balast. Podobná havěť, pod názvem "Dave", s nekalým úmyslem kompletního zničení userova HDD, se nyní dere do počítače splnit své poslání. Naštěstí tomu můžeme zabránit. Jelikož jsme cvičeni jako vyzvědač, záškodníka odhalujeme téměř ihned a okamžitě vyrážíme dát echo "lapačům virů".

Čekají nás úzké klikaté cesty s mnoha tunely, u nichž se stupňuje obtížnost v rozsáhlosti oblasti i v měrných jednotkách (užší, zakřivenější). Oba protagonisté jsou znázorněni v podobě navzájem se pronásledujících kuliček. My máme krapet navrch, nicméně nám už Dave dýchá na záda. Úkolem je vyvést (držením myši) naší kuličku křivolakými chodbičkami vyhýbaje se stěnám (kontakt s nimi zrychlí stalkera) k východu na každém levelu a dát včasné hlášení o blížící se hrozbě ohrožující systém.