Folklore

21.06.2007

Folklore je akční RPG zasazené do neotřelého irského prostředí, konkrétně skutečné pobřežní vesničky Doolin a zároveň jejího fantaskního podsvětí, které se inspiruje v keltské mytologii.

Příběh sleduje dva hratelné protagonisty, univerzitní studentku Ellen a editora okultního magazínu Keatse, oba z nichž jsou do vesnice nalákáni něčím tajemným - Ellen obdrží pozvánku v dopisu napsaném její mrtvou matkou, zatímco Keatsovi zavolá rozrušená žena s tím, že na ní útočí 'víly', což Keats vnímá jako dobrou příležitost vdechnout svému nepříliš výdělečnému magazínu život. Zatímco se naši hrdinové vyskytují v reálném světě, mohou pouze prozkoumávat okolí, bavit se s místními obyvateli, a postupně rozlouskávat jejich individuální i společná tajemství. Netrvá to ale dlouho, než jsou oba vtaženi do podsvětí, ve kterém se hra stává realtime akční variací na Pokémony, tedy hráč zde bude bojovat s nejrůznějšími folklórovými bytostmi, a jejich porážkou je zároveň bude sbírat, aby je následně mohl využívat v dalších bojích. Ty se také liší podle toho, zda hráč zrovna hraje za Ellen nebo Keatse, neboť Ellen preferuje defenzivnější strategie, zatímco Keats se přiklání k tvrdému útoku.

Ou, přidání této hry sem mi jen bolestně připomenulo jak jsem jí před dvěma lety prodal a teď je všude nad 1500 :D Uf! Jednou jí ale dám!