Flugratten

05.12.2006

Flugratten, to je německý výraz pro otravné znečišťovatele evropských velkoměst, kteří svým trusem ničí historické památky, sochy a kašny a velice často jím oblaží i kabáty nebo hlavy nemála turistů. Tak jako jsou krysy považovány za škůdce v městských kanalizačních systémech, holubi jsou škůdci, jejichž hrozba přichází ze vzduchu nad vašimi hlavami.

Vývojáři vás ve Flugratten postaví do úlohy jakéhosi ochránce čistoty a městského pořádku, kdy se s řadou, na první pohled neužitečných předmětů, budete pokoušet zlikvidovat co možná největší množství holubů. Mnichov, Benátky, Berlín, Salzburg, Paříž, zde všude potřebují vaši pomoc. V celkových 21 misích máte vždy po ruce svůj prak a střílet z něj můžete všechno, co najdete: rajčata, prázdné plechovky od piva nebo kečupu nebo třeba hamburger nalezený v odpadkovém koši. Postupně se budete muset naučit hledat účinnější metody likvidace, než je jednoduché střílení do hejn holubů. Když ale vystřelíte hrst zrní do kolejiště, slétne se obrovské hejno holubů k hostině a vám už jen stačí sledovat, co udělá projíždějící tramvaj.

Flugratten je zábavná FPS s arkádovou hratelností v plné 3D grafice, kde najdete evropská velkoměsta tak, jak vypadají ve skutečnosti.

Nemám rád holuby a su rád, že jsem sa díky DH naučil jejich pravé jméno. Aj bych si to snad zahrál.