Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fire Emblem: Three Houses - Expansion Pass

Fire Emblem: Three Houses - Cindered Shadows

26.07.2019
69
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Pod klášterem Garegg Mach se rozkládají rozsáhlá sklepení, chodby a útočiště pro nejrůznější podvratné živly. Během pronásledování podezřelé osoby se hlavní hrdina s některými svěřenci dostává do samého středu improvizovaného podzemního sídliště, které si žije vlastním životem, a je konfrontován s místními obyvateli. Není ale sám, kdo se dobývá do tajuplného podzemí; a brzy je nucen čelit zlovolným silám a možná i vlastní dávné minulosti.

Dodatečný obsah ke hře Fire Emblem: Three Houses je dostupný ke stažení online a jeho jednotlivé bonusy vycházely postupně ve čtyřech vlnách během let 2019 a 2020. Rozšíření obsahuje vedlejší příběhovou linii s názvem Cindered Shadows s novými postavami a bitvami, nové skiny a oděvy pro postavy, předměty, renown, postavy k rekrutování, vedlejší úkoly, náhodné mapy, píseň a přístup do sklepení z hlavní hry včetně dalších NPC. Většina těchto bonusů je odemykána pro původní hru po odehrání vedlejší příběhové kampaně Cindered Shadows.


Poslední diskuzní příspěvek

@Charllize (10.08.2021 22:15): Pokud chceš mít maximální užitek z toho DLC, tak je lepší ho odehrát ještě před tou hlavní hrou, protože se ty bonusy odemknou do hlavní hry. Akorát zase ten příběh z Cindered Shadows lépe vstřebáš po dohrání původní hry (jsou v něm spoilery). Takže asi nejlepší kombinace hraní je Three Houses > Cindered Shadows > replay Three Houses.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • Switch 60
Vedlejší DLC příběh Cindered Shadows pro hru Fire Emblem: Three Houses není kdovíjak obsažný. Nabízí celkem 7 krátkých kapitol, které utečou jako voda, ačkoliv na bojištích se objevují přidané taktizující prvky a pod svá křídla Byleth dostane mimo pár starých známých postav některé zcela nové. 

Vzhledem k okolnostem usuzuji, že děj se odehrává zhruba během první poloviny příběhu původní hry. Podezřelá osoba uniká do podzemní chodby, několik hrdinů za ním. Strhne se bitka s podzemím, postavy se navzájem poplácají po zádech, hrdinové se sjednotí a vyrazí na křížovou výpravu dále do podzemí, aby porazili netušenou hrozbu a odkryli něco málo o Bylethově minulosti.

Hned v úvodu se odemyká skrytá osada zvaná Abyss, kam se již dlouhodobě utíkají schovávat všelijaké podvratné živly a nechtěné existence Fódlanu. Za získaný renown je tam u NPC možné dále kupovat různé přidané vychytávky, ale ve výsledku nepřibylo nic, co by opravdu stálo za snahu. Možná podzemní knihovna zaujme někoho, kdo se zajímá o skrytou historii světa a o čtení mezi řádky. 

V rozšíření mě asi nejvíce zklamal úplně chybějící systém vylepšování postav z původní hry. Hrdinové začínají na úrovni 20 a sice je lze levelovat, ale nejde jim přiřadit či měnit povolání, určovat jejich bitevní priority a ani není možnost navazovat vztahy. Toto si hra šetří do obsahu původní hry, protože možnosti se v nich odemknou po odehrání DLC. Jedinou motivací zahrát si kampaň z Cindered Shadows je tak krátký příběh a odemčení bonusů (viz popisek hry) pro plnou hru, kde je hráč celkem využije. Ideální je po prvním průchodu původní hry zahrát rozšíření a poté se znovu pustit do nové kampaně v Three Houses.

Tím bych to asi zakončil, protože nelze zmínit něco víc směrodatného a moje dojmy se spíš omezují na nové postavy, ale protože nedostaly moc prostoru, je těžké k nim zaujmout nějaké stanovisko (v původní hře jsem s nimi zatím nehrál). Někteří z nich se ale ukázali být slušnými bojovníky a bitevní mapy jsou dle očekávání na úrovni. Rozšíření bych zřejmě doporučil jen těm, co opravdu chtějí mít zážitek z Three Houses kompletní.

EDIT: Do mého třetího průchodu hrou jsem již začlenil tyto nové postavy a po navázání vztahů jsem si aspoň dvě z nich docela oblíbil. Slečnu s vražednou schopností jsem nakonec učinil Bylethovou manželkou.

Pro: Vedlejší příběhová kampaň; nové postavy; řada bonusů do původní hry.

Proti: Krátká příběhová kampaň; podzemní městečko působí chudě.

+12