Fire Emblem Engage - Expansion Pass

Fire Emblem Engage - Fell Xenologue

20.01.2023

rozšíření

Na vzdušném ostrově Somniel, kde přebývá hlavní hrdina či hrdinka Alear společně se všemi spolubojovníky světa Elyos, se nachází starobylá studna. Skrze ni se Alear dostane vyvoláním do alternativního světa Elyos, kde se důležité historické události odehrály jinak. O nové dobrodružství se postarají dračí dvojčata v lidské podobě Nil a Nel, a čtveřice jejich kumpánů Four Winds, kteří tvrdí, že Fell Dragon Sombron a jejich původní Divine Dragon Alear kdysi padli oba v souboji proti sobě, ale nyní ve světě povstává neznámá síla, která chce Sombronovo ničivé dílo dokončit. Proto bylo nutné povolat bojovníka z dalšího světa a s jeho pomocí se pokusit zvrátit průběh války.

Dodatečný obsah ke hře Fire Emblem Engage je dostupný ke stažení online a jeho jednotlivé bonusy vycházely postupně ve čtyřech vlnách během roku 2023. Rozšíření obsahuje vedlejší příběhovou linii s názvem Fell Xenologue s novými vedlejšími postavami a místo Emblem Rings představuje nové Emblem Bracelets, které však v principu fungují stejně. Dále jsou k dispozici bonusové mapy, dvě nová povolání, nové skiny a oděvy pro postavy, předměty, bond fragmenty a zlaťáky. Většina těchto bonusů je odemykána pro původní hru po odehrání vedlejší příběhové kampaně Fell Xenologue, která je zpřístupněna v hlavní hře po dokončení kapitoly 5 na Somnielu.

• Switch 50
Vedlejší DLC příběh Fell Xenologue pro hru Fire Emblem Engage není kdovíjak obsažný. Nabízí celkem 6 krátkých kapitol, které utečou jako voda, ačkoliv na bojištích se objevují přidané taktizující prvky a pod svá křídla Alear dostane mimo pár starých známých postav některé zcela nové. Kromě hlavní příběhové linky hra nabídne také dalších 6 Paralogue bitev týkající se odemčení maximálního levelu každého nového Emblém braceletu.

Obsah rozšíření se odemkne na Somnielu po odehrání kapitoly 5 v základní hře. Nejprve by se měl hráč vydat na místo Lookout Ridge, kde dostane užitečný dar (já jej bohužel objevil až po dohrání), poté si vyzvednout nějaké zbytečné drobnosti v butiku, a nakonec se přesunout ke staré studni, kde započne příběh Fell Xenologue. Po jeho odehrání se odemknou všechny bonusové postavy do hlavní hry a následně se zpřístupní všechny Paralogue bitvy.

Rozšíření v podstatě dělá pouze to, co má v názvu, tedy rozšiřuje hlavní hru. Bohužel vzhledem k tomu, co jsem napsal v komentáři u původní hry, se nejedná o vylepšení nebo o přímé obohacení hry (respektive ne v tom smyslu, jaký by se dal očekávat).
Dokonce jsem tady byl zklamán dalším faktem, a sice tím, že během příběhové kampaně Fell Xenologue jsou všechny bitvy ovládané hráčem s jeho postavami na levelu 1 bez možnosti získávání zkušeností. Také všechny jejich zbraně jsou v této části nahrazeny horšími a dosavadní inventář zmizel, takže se všechno musí sbírat znovu od začátku (po přepnutí do hlavní hry je ale všechno zase jako dřív).
Jenže s každou další bitvou jsem byl naštván znovu a znovu, protože jsem mezi bitvami potřeboval odběhnout na Somniel zařídit klasické mezikroky a minihry, a zatím se zbraně u postav opět vyresetovaly do nějakého defaultního nastavení, takže jsem musel pokaždé provádět manuální výběr zbraní z inventáře opět dokola, což bylo na zabití. Nakonec jsem si to po právu vybil na bossovi.

I s Paralogue bitvami mi to celé zabralo něco přes 10 hodin, takže to bylo relativně rychlé, a za to dávám jediné pomyslné plus a lepší hodnocení. Ale jinak postavy a příběh je na tom zhruba stejně hloupě jako celá základní hra. Trochu mě potěšily některé mapy s přírodními překážkami, ale o nic extra se nejedná. Zajímavé je získání Silver Card, které jsem si všiml pouze náhodou (dává slevu do obchodu se zbraněmi). Z obsahu mě asi potěšilo nejvíc získání darovaného silného braceletu, jenž odkazuje na Three Houses.

Po dohrání všeho v rozšíření už mě u hry nic moc nedokázalo udržet, a ani jsem se už nevěnoval levelování vztahů mezi Alearem a novými Emblémy (grindovat se mi nechtělo a bond fragmentů není dost). Takže jen doufám, že už v budoucnu nebudu muset zakoušet další nemastné, neslané hry tohoto druhu (viz. můj komentář u Engage). Zdar a na neshledanou, Aleare!

Pro: Krátká vedlejší příběhová kampaň; nové postavy; řada bonusů do původní hry.

Proti: Příběh je průměr; postavy v bitvách nezískávají zkušenosti; každá bitva v kampani resetuje inventář postav.