Fire Department

Emergency: Fire Response, Fire Chief

30.07.2003

Chtěli jste si někdy zkusit, jaké to je být požárníkem? V této taktické real-time strategii k tomu máte jedinečnou příležitost. Úkolem vašeho týmu složeného z různě specializovaných osob (hasiči, záchranáři a technici) bude hašení malých i velkých požárů, zachraňování lidí z nedostupných míst nebo třeba poskytnutí první pomoci a následná přeprava zraněného do nemocnice. V tom vám budou pomáhat nejen rozličné schopnosti vašich postav, ale i několik druhů vozidel.

V devíti záchranných a jedné výcvikové misi se ujmete role požárníků. Budete hasit požáry na rozličných místech, vzniklé při různých nehodách nebo vlivem počasí. Budete se například potýkat s lesním požárem, vykolejeným vlakem nebo hořící čerpací stanicí. Každý ze záchranářů má omezený počet vody, proto je nutné vracet se k cisterně pro doplnění.

V roce 2004 vyšel druhý díl nazvaný Fire Department 2 a v roce 2006 Fire Department: Episode 3.

Hoří, hoří, hasiči a záchranáři už se řítí. No, řekněte, kdo by si nechtěl vyzkoušet práci hasiče. No, doopravdy, by nás to asi nebavilo, ale od toho je tady tato hra.

Pod svou kontrolu dostanete hasičskou jednotku, kterou ovládáte a hasíte s ní požáry v různých scénářích. V menu si můžete navolit vzhled, jestli se bude jednat o americkou, německou, francouzskou nebo britskou hasičskou jednotku (na hru to nemá žádný vliv, pouze hasiči a vozy budou vypadat jinak).

Scénáře ve hře jsou různorodé, a mapy, na kterých se boj s ohněm odehrává nejsou vůbec jednotvárné a nudné. Ve hře budete hasit např. banku, vilu miliardáře nebo čerpací stanici. Každý scénář má svůj příběh, proč zrovna k tomu požáru došlo. Když se vám bude mise dařit, dojde k nějakému skriptu, který vám otevře nové oblasti k hašení a nové úkoly. Vaším jediným úkolem však nezůstává pouze hašení, ale i záchrana obětí požáru. Při skriptovaných situacích se bohužel občas stane, že na daném místě, kde skript proběhne, jste už dávno požár uhasily, což příliš na realističnosti nepřidává.Stalo se mi třeba v misi, kde jsem hasil miliardářovu vilu, a měl jsem vyjet s autem ven, ale mezitím jsem uhasil požár na celém pozemku, a poté co jsem vyjel s autem, objevil se nový docela silný požár, se kterým jsem měl potíže.

Oproti hře Emergency: Fighters for Life je tato hra jednoduší. Hlavně, pokud jde o hašení ohně, zde to je docela zábava oproti Emergency, kde se s ohněm lopotíte na jednom místě delší dobu.

Ve hře neovládáte pouze klasické hasiče, ale i speciální, kteří mají jiné vybavení do určitých misích např. jiný typ hasícího zařízení nebo specialista na elektřinu.

Pro: zábavnost, obtížnost, nápaditost

Proti: skripty