Jakože já mám k FF sérii naprosto vlažnej vztah. Ale teda musím říct že z gameplayů co jsem viděl, tak tenhle díl vypadá snad nejméně zajímavě a strašně suše :D Úplně mi to přijde bez nějaké esence, docela jak u nějakého západního RPG.
Nějaká recenzentka to na twitteru uvedla jako "peak of gaming".

Ještě že jsem na hype imunní. /s
Neřekl bych, že to nemá vlastní styl. Tenhle díl dělá Hiroshi Minagawa, který stojí za vizuálem Vagrant Story, Tactics nebo 12 dílem. A všechny tyhle díly jsou spíš vážnější a politicky lazené. Což jde vidět i z toho dema na 16 díl.
V tomhle souhlasím s Charliem. Už od prvního traileru v téhle Final Fantasy postrádám... fantazii. Každý z předchozích dílů má už na první pohled rozeznatelné vizuální podání. Ať už postavami, tak i světem. V XVI vidím designem tuctovou středověkou fantasy, do které vývojáři nacpali známé summony.
@Marcusss (19.06.2023 19:54): Je možný ze když bych to hrál tak bych to začal videt jinak. Ale z toho co jsem dosud viděl mi to spiš připomíná hru od UBI než FF. Ona už FF15 to měla a i když chápu ze to děla úplně někdo jiný tak to kolektivní SE smýšlení jak na to aby to mělo co největší průnik mezi všechny hráče tam prostě bude. A to je přesně to co to staví mimo tradici FF. Nevím, třeba tam nakonec nějaký balanc bude, to se nedá teď říct. Každopádně se musím řídit vlastním pocitem a ten mne k tomu nijak silně netáhne. Chápu i to ze když je někdo Fanda FF14 přijde mu to v pohodě. Těžko se to vysvětluje ale asi v tom hraje roli nějaké historicky mentální nastavení vnímání série a na mně to co jsem viděl a četl o FF16 nezabírá.

Ono kdybych už ps5 měl klidně bych to zkusil ale zatím to fakt vidím až na tu Dragons Dogmu 2 která ty účinky na mně má. Pak si FF16 klidně zahraji.
@Charllize (19.06.2023 17:45): Tak jsem to nemyslel a rozhodně to tak není. FF to pořád je. Imho není na světě tý., který by FFku rozměl líp než CBU3.
Má to trochu jiné podání? Jistě.
Ale to mělo skoro každé druhé FF.
A CBU3 to všechno byli schopní integrovat do FF14. Tak, že i Hirunobu Sakaguchi byl před pár lety naprosto šokovaný jak dobře to provedli.
Pokud bychom měli s přirovnáváním opustit západní tvorbu, tak je to dost přirovnávané k Vagrant Story nebo třeba FF Tactics.
Rozhodně to FF je.
Jo Jo, připomíná to kde co, jen ne tu FF :)

Z mého pohledu, který nikomu nevnucuju to vidím takhle. Všechny FF co jsem hrál byli vždycky svoje, originální a nepřipomínali nic dalšího. Ok FF12 se dá spojit se Star Wars ale mám za to ze šlo o náhodu a ne úmysl. To ze se FF16 přirovnává ke GoT a bůhví k čemu dalšímu se mi moc nelíbí a stagnace série pokračuje i když v jiném gardu. Víte o tom to bylo, o té unikátnosti a vlastní cestě. Ale nepochybuji ze FF16 bude mít úspěch akorát na fanoušky se už moc nemyslelo a vydalo se to směrem který už naznačila FFXV, tedy mainstream hra pro všechny. Taková tuctovka i když pěkná.
Pred deseti lety bych už běžel kupovat ps5, teď mi to je jedno. Nefunguje to :(
@Marcusss (19.06.2023 10:18): Noo, musím říct že jsem u hraní taky vzpomínal na Way of the Kings. Dávám ti tedy za pravdu. Právě jak demo končilo, tak jsem myslel na začátky Kaladina a říkal jsem si, že to asi bude podobná příběhová linie.
Do toho se mi Archiv bouřné záře připomíná tím, že v Pathfinder Wrath of Righteous je zničená a popraskaná zem, tak u toho vzpomínám na "mostaře". Už jsem si myslel, že z toho blbnu, tak jsem rád že tu podobnost taky zmiňuješ.

Mám doma právě i další dva díly Archivů, první mě moc bavil, jenže jsou to fakt bichle a mě děsí, jak jich má být 10 a zatím jsme někde ve 4 díle. Nic mě teď úplně nenutí v sérii pokračovat. Ale GRRM mě už třeba nepřiměje vrátit se k ASOIAF až dopíše další knihu, ať už to bude přijato sebelíp. Tam už jsem to vzdal.
Popravdě, to GoT zmiňujou lidi furt dokola, ale mě to vůbec nepřijde.
Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak jsou to víc knihy Brandona Sandersona.
- propracovaný high fantasy svět plný různých národů doplněný dobře integrovaným "tvrdým" systémem magie?
- hlavní hrdina mající nějakou formu nezvyklé schopnosti?
- externí nebezpečí světu narušující status quo?
- mladý hrdina zrazen, traumatizována a uvržen v otroctví?

Ta hra je prakticky The Way of Kings the videogame.
@Marcusss (19.06.2023 09:58): to nebylo. To bych ani nepředpokládal. Uvedl jsem to jako příklad, že mám ve hru docela důvěru i bez toho, aby měli vývojáři potřebu se kasat, že není potřeba patch.

Hlavně ať už je čtvrtek! :D
@Marcusss (19.06.2023 09:34): No dobře to je, to nepopírám. Ale je to v mých očích podobné, jako když Kojima kdysi prohlásil, že game over obrazovka u her je selhání vývojáře, jen proto že dělá extrémně niche hru s vlastní mechanikou smrti, kde pak stejně v jednom momentu game over obrazovku měl.

Já jim fandím, cítím z toho skvělou hru, kde si pohlídali kde co - dokonce i věřím dalšímu velkohubému prohlášení "This game will fix the Game of Throne's ending". Hrát to demo bylo po těch rozbitých titulech z poslední doby jak balzám na duši, zvlášť když mi to dopředu trochu připomínalo fiasko Forspoken a nakonec ty dojmy z obou dem jsou pro mě na úplně opačném spektru. Ale možná by to prostě chtělo slavit až po releasu. Pak by se nemuseli "omlouvat za malý patch". O.o
@SilentWolf (17.06.2023 23:02): Hra je a bude nadále hratelná i bez toho patche. Pokud má někdo PS5 nepřipojené k netu a vloží tam disk, tak hra bude 100% hratelná a ve výborném stavu. A to je ta klíčová věc ohledně day one patche.

Tenhle patch zakládají na feedbacku z dema a bude mít nějakých 300mb, což je fakt nic. Takže zcela upřímně je jen dobře, že to udělali.
@Seeker (12.06.2023 22:14): Každé FF je defakto samostatné. 12 bylo víc Fantasy s létajícimí loděmi. 6 mělo Magitec mechy ale jinak bylo hodně fantasy. První díly ještě víc.
CBU3 se s 16 chtěli vrátit k základům.
Klíčově tuším třeba v historii FF je i FF Tactics což je hodně Game of Thrones.
Hodně velký překvapení pro mě z dema teda. Moc jsem od toho nečekal, protože FF VII Remake jsem se přemáhal vůbec dohrát kvůli soubojům, ale tady je celkově vidět prozápadní příklon.

Navazuje XVI na něco? Souvisí to nějak s XV? Jsem trochu zmatený z toho, že v patnáctce se jezdilo auty a tady máme středověk.
Prozatím za mnou jen úvodní trénink na kolbišti, ale jsem z toho nadšený. Jen mít tak více času. :-) A přijde mi, že málo lidí nemluví nijak o hudebním doprovodu. Sice už ho nedělá dvorní skladatel celé FF série, ale Masayoshi Soken je hodný nástupce. Pracuje s klasickými motivy série a je schopný do nich dostat pořádné grády. Už jen zakomponování Prelude znělky do pochoďáku z úvodní bitvy. Úplně jsem z toho měl husí kůži. :-)
@Charllize (12.06.2023 19:34): [Attack]: "I don't like you. Die!"

:-D však uvidíš. Je to prostě Final Fantasy Game of Thrones. A nijak to ta hra neskrývá. Nedávno jsem ještě měl mrzeníčko, že mě to fantasy zasazení nebere. Teď pravý opak.
@Paul (12.06.2023 19:23): To von dělá naschvál aby mně nasral :D Ale upřímně kdyby se mi ta nová FF libila tak Pathfindera taky dropnu na ten čas co bych ji hrál a vrátil se k němu potom. Takže ho vlastně chápu :)

Jinak ja si moc nedokazu představit dlouholetý fanoušky FF který třeba teď ujizdeji na pixel remasterech jak FF16 žerou i s navijakem. Ani moc ty co zacli třeba u FF7. Ja mám kolem sebe par lidi co FF hrajou od nepaměti a nijak zvlášť z toho taky na větvi nejsou. Z mojeho pohledu to začíná připomínat UBI/Sony hry, sice to má pořad svoje ale to gró FF v tom vidím čím dal tím min. Chápu ten úmysl SE to dostat co nejvíc k hráčům a těm co FF nehrají a uznávám ze s tímhle se jim to muže podařit. Ja si to zahraju, někdy, a třeba pak uznám ze jsem se mýlil, ale teď to na mně moc nefunguje. Taky v tom hraje roli ze nemám ps5 a skutečnou potřebu ji koupit cítím jen u Dragons Dogmy 2. Třeba PS4 jsem koupil před vydáním FFXV a vzásadě to pak bylo zklamání. Poslední pro mně dobrá FF byla 13 před dekádou, něco je proste jinak a špatně a nezlepšuje se to. SW vibe a tak dále …
@Paul (12.06.2023 19:23): pathfinder je boží. To zvládnu dohrát. :-D

Anyway.. není série FF o příběhu, světu a postavách? Když díky ní snad i vznikl termín spoiler? Já teda staré díly nehrál ale taky jsem nikdy neviděl nikoho o těch hrách básnit pro souboják .
Taky nevěřím, že se nad tím budou rozplývat fanoušci God of War. Ti jako první budou hejtit debilní souboják. Protože je to přesně ten paskvil někde na půl cesty.
Byl jsem přesvědčený, že do FFXVI půjdu day one, ale každé další video mě odrazovalo více a více. Hlavně když vidím souboják, tak je mi hrozně smutno, jak to vypadá :(
Časem určitě zahraju, ale spěchat nebudu.

Oproti Charliemu jsem ale nadšený z Rebirth, takže ještě nejsem úplně ztracený :)
Hmm, Ja jak čtu ze u toho nejvíc stříkají hráči co hráli maximálně remake sedmicky a jejich oblíbená série je Horizon a GoW me jen utvrzuje v tom jak moc je to pro mně z FF sérii v prdeli :)
Ale pro SE asi výhra …
Demo bych asi zkusil, kdybych měl na čem :)
To je nejenže nejlepší demo jaké jsem kdy hrál, ale klidně ho mohli prodávat za pětikilo jak Kojima kdysi Ground Zeroes. Páč to má úvod i závěr. A trailery ze hry jako by byly trailery na demo. Teď vůbec jako hráč nevím, kudy se bude příběh ubírat. Už v tak krátké době jsem si stihl oblíbit některé postavy, aby pak samozřejmě dopadly špatně (jak říkám, inspirace Game of Thrones se nezapře).

Aby toho nebylo málo, tak po dohrání toho tučného dvouhodinového dema se odemkne ještě pasáž v pokročilé části, aby si hráč osahal schopnosti a combat. To je neuvěřitelné.

A všechno šlape naprosto bezchybně, a hlavně na grafický režim. Těším se až se do toho světa ponořím. Musím crunchnout Pathfindera. :D

A ten active lore se doplňuje v čase. Není to je encyklopedický záznam místa. Ale doplňuje to informaci o postavách v závislosti na jejich činech. To teď potřebuji ve všech videohrách, to bude TAAK napomáhat tomu, když se do hry vrátíte po čase. To tak mít v Yakuzách. :D
To demo je dokonalé. Ještě jsem nezažil hru kde by "graphic mod" běžel plynule. FFXVI běží. 2x jsem se díval do nastavení, zda opravdu nemám "framerate mod".

A zřejmě to opravdu bude Game of Thrones. Už jen to představování postav. To bylo jak v první epizodě GoT. Mnoho tváří, rozjíždí se něco velkého. Odpadají divné citoslovce, které zamořují japonskou tvorbu a dokonce se zde pracuje s tichem. Na královském dvoře se dá napětí opravdu krájet.
Je tu prvek, který nechápu, že se objevuje až zde. V jakémkoliv příběhovém momentu jde stisknout tlačítko a zapnout jakýsi aktivní lore, což zobrazí přehled postav které na scéně jsou, lokaci kde se scéna nachází a další věci (zde popis místa, které zmiňuje postava). Což je nejenom fajn věc, ale slibuje to, že příběh bude komplexní.
A hlavně, fashion jak blázen!

Kdo může, hybajte vyzkoušet! :D

Jo a všechny ty příběhové trailery, které působily sebeepičtěji.. řekněme že jsou z dema. Prostě jak říkali že zatím ukazovali úvodní hodiny hry - ano, je to tak.
Je samozřejmě nesmysl hodnotit podle dema, ale já zde už cítím GOTY (hned po Zeldě, samozřejmě :D ta ať si prvenství klidně užije).
@jones1240 (23.05.2023 18:27): Mne to přijde o dost lepší než 15. Ale o to ani nejde, spíš to bude zas taková dnešní akčňárna pro masy, a tak dále.Však je videt ze to zabírá na lidi co na FF nikdy ani nesáhli. Nijak nahajpovanej nejsem. Však poslední pro mně super FF vysla někdy před deseti lety naposled, meh. Zahraju si to samo, někdy nějak :)
Opakuji: hlavní featura jedné prezentace byla ze jde vyhrát souboj jednou rukou !!

@Hitsuran (23.05.2023 19:22): Vsak o to jim jde, aby to nebylo na xboxu. To vydání na pc později je spis možná aby to mohli na to pc udělat a doladit. Pravděpodobně teď veškeré síly šli do odladění ps5 verze.
Já furt nechápu proč si Sony myslí, že exkluzivitou něco vyhraje, tohle možná platí mezi konzolema jako takovýma ale na většinu PC hráčů tenhle gatekeeping nemá vliv.