Po delší době jsem se dostal k nové Fifě, tak jsem čekal trochu pokrok v grafice, ve hře a v kariéře a ano, všechno to jsem dostal. Ale už po pár zápasech jsem se divil, že dávám dost gólů a dost jich i dostávám. V půlce sezony jsem se rozhodl začít hrát naplno, nezkoušet a neblbnout a prostě dávat góly jak to jen půjde. Po výhře 13:0 jsem už věděl, že tohle je fakt špatně. A to hraju kratší dobu než bylo nastaveno, o dvě minuty, zvedl jsem si obtížnost a v každém zápase padlo min. 5 gólů, většinou spíš k 10. Tak jsem to napálil na nejtěžší a po výsledcích 4:8 a 6:6 jsem se jen pousmál a řekl si, že takhle fotbal opravdu nevypadá a končím s tím.
@Walome (18.02.2023 19:11): Hele zas tak špatná není, pokud si v Seasons člověk zaškrtne restrikci výběru protivníka, tak nejčastějšími mými soupeři byly Fenerbahce, Galatasaray a Celtic, pak německé kluby typu Brém, Hoffenheimu a Herthy, z anglických třeba Fulham a Crystal Palace, občas i někdo jako Marseille nebo AS Roma, z exotiky často Al Nassr. A kupodivu filtrem procházel Arsenal. A až na ten Arsenal bylo vše hratelné (jako taky jsem ho vyklepl, ale pokud za něj hrál dobrý hráč, tak prostě takový Jesus se dokáže prosmýknout v tom zásadním souboji a pak už jej nechytíš, protože Slavia tam sice má třeba ještě Sora, ale rozhodně ne v obraně :)). Jak jsem zvyklý hrát hodně kombinačně a využívat spíš prostoru, než nějakých nejsilnějších statistik hráčů, prostě hrát skrze přihrávky a ne tríčky, které pro mne nejsou esencí fotbalu a prostě už jejich ovládání ve svém věku do hlavy nenarvu, respektive je po pár týdnech nehraní zapomenu, tak se za Slávinku hraje úplně v pohodě.
@Adieu (18.02.2023 09:03): je to tak. A co si budem, Slavia přitáhla k fotbalu dost lidí (třeba mě, zápas s Rangers jsem prožíval jako prase) a jejich hra byla (a stále je) velmi sympatická. Nicméně ve FIFě hrajou hovno :D
@Jab (18.02.2023 09:26): Takhle to zní sympaticky, jo. Máš pravdu, že tehdy Arsenal hrál extrémně atraktivní fotbal, nejhezčí pak asi v době, kdy zdebakloval Slavii v Lize mistrů. Samozřejmě to rýpání mé je třeba brát s nadhledem, ale to tu zjevně nikomu nedělá problém, takže super.

Doporučení jinak zní nechodit na Spartu, nýbrž na Slavii, a ideálně na poháry, což je luxus, který si Sparta nemůže dovolit, haha. Česká liga je na mě často příliš soubojová a takticky svázaná, což asi do jisté míry určuje i ta kvalita trávníků. :/ A zápasy přední trojice v 9-ti z 10-ti případů k tomu přidávají ještě vyloženě brutalitu.
@Adieu (komentář): Mě bavil Arsenal s tím Wengerballem, když tam byl první roky Rosický. To jsem fandil. Kór když tam byl ten český element. A ta souhra zálohy (Fabregas, Hleb a Rosický) byla fantastická. Postupně to upadalo. A po pravdě tuhle sezónu hrají skvěle (byť na vítězství v lize jsem jim nevěřil a nevěřím - poslední zápasy to jen potvrzují), tak se zájem lehce vrátil. Ale koukám třeba jen bokem na on-line výsledek a pak si pustím sestřih (i jiných zápasů ligy). Ačkoliv si myslím, že PL je teď nejlepší za posledních deset let minimálně, tak mi stále nestojí za to si předplatit onlajny. Prostě nějak se z velké části to fandovství vytratilo.

Pro mě je třeba jít na Spartu utrpení. Občas to udělám, abych pokecal třeba s kamarády, které jsem delší dobu neviděl. Ale až na jednu dvě výjimky byla fronta na klobásy zábavnější jak ten fotbal. To Premier League má průměrnou kvalitu jinde. Můj rodný Žižkov jsem také nesledoval. A to mě stačilo podívat se na ně v jedné minulé práci z okna. I jsem to jednou udělal a koukal na nějaký pošta pohár s Hradcem tuším. A to se fakt nedalo... Po chvilce jsem to vzdal.

Zase ale... Na vesnický fotbal s párkem a pivem zajdu. Ale to zase s kamarády. Obecně bez toho sociálního aspektu je pro mě český fotbal asi mrtvý. A u toho zahraničního mi sestřihy po zápase většinou stačí.
@Walome (18.02.2023 07:48): Dík. :-) A jo, původně jsem tu uronii, jak i mě doběhly špinavé prachy v podobě Tvrdíka lísajícího se k Číňanům, i zmiňoval, ale nakonec jsem to z textu vyškrtnul při jeho zkracování, vtípků a omáčky je tam až až. :-) A také jak zmiňuje Strady, pořád je to o dost jinačí finanční rozměr oproti (nejen) top ligám.
@Strady (18.02.2023 08:43): no u nás mi to přijde právě ještě legračnější když se člověk podívá na tu úroveň ligy atd.

Popravdě čím jsem starší tím mi tohle víc vadí, ale samozřejmě na to MS jsem se rád podíval i když při jeho přípravě zemřelo iks stovek lidí. Takže člověk kouká na fotbal a je na sebe nasranej :D
@Walome (18.02.2023 07:48): Fotbal pravý jedno heslo "Špinavé peníze stále peníze" Jen u nás Příbram - Stárka pááán podnikatel, Sparta - Křetinský a dárečky pro Nageovou - Nečasovou, Slávie - Tvrdík a Malé Velké nesnáze z Číny, Jablonec - Kdo volal Pelta a Co jsi mu řek, Plzeň - Šádek atd. A ve světě je to v bledě modrém, jen se přidávají nuly.
@Adieu (komentář): top komentar. Nicmene pobavilo ze (zcela opravnene) pohrdas zoldaky oligarchu ale hajpujes slavii ktera se dostala tam kde je (i) diky penezum od komunistu a popiracu lidskych prav :)) holt fotbal je spinavej vsude.