@Zoltan (23.02.2019 11:08): Konkretne ja uz serii FIFA odepsal. Hral jsem jen Online Season a ta uz v 19 neni. FUT jsem zkusil tusim ve FIFA 14 nebo o neco pozdejsich a po hodine jsem ho vypnul. Je to pro me neco tak neskutecne nudneho. Posledni FIFA, ktera me osobne hodne bavila, byla 15 a tu si dodnes cas od casu zahraji.
@Cobot (23.02.2019 10:42): Musíš k tomu právě přistoupit jako k arkádě, jinak nemáš šanci :) Oni se právě nejvíc starají o FUT, protože z toho mají prachy. Ostatní mody mi přijde že je tak nezajímají (až na The Journey), třeba manažerský mod je už roky bez výrazných změn :D

Na druhou stranu, v čem FIFA oproti PES vyniká je humor. Nikdy se nepřestanu smát, když dám každý zápas tři tyče a další dvě dostanu. FIFA je jediná hra, u které když si pustím na youtube nějaký fail compilation, tak tam poznávám bugy, které se často stávají i mně :D
@Zoltan (23.02.2019 10:09): Já jsem ještě divnej v tom, že mě FUT vůbec nezajímá. Ideálně bych nějak vypnul i přestupy a manžerskej mod, kterej mě nebaví. Já chci prostě jenom hrát fotbal :)

No byla to asi chyba. Včera jsem hrál a už si trochu zvykám, ale je to fakt arkáda jak prase. Občas se tam něco povede a je to i fajn. Ale to jak mě bavil ten PES 2018 a jak mě hned chytnul, Jaký se tam dějou situace s balonem, tak to u FIFY zatím necejtim. Jako šanci tomu dám. Rozehrál jsem ligu za Celtic a dal jsem za to jedenáct kil. Navíc v digitálu takže to neprodám.
@Cobot (23.02.2019 01:08): Přechod z PES k FIFě je vždycky šok, FIFA je čistá arkáda. Lidé ji hrají více ze dvou důvodů - plné licence na nejdůležitější ligy a soutěže a lepší herní mody - hlavně výborně vymyšlený FUT, přestože je to nestydaté tahání peněz ze zákazníků, je férové říct, že je neskutečně zábavný. Po stránce samotné hratelnosti a fotbalovosti je PES na úplně jiném levelu, protože Konami se snaží dělat fotbal, EA stačí když to bude tak nějak zábavné, hlavně že to sype.
@DEU (22.02.2019 22:10): jo je to lepší, dík. Ne úplně, ale lepší. Mohl by bejt ještě jeden stupeň dolu. Nezabývaj se někde optimálním nastavením hry? Chtělo by to poladit a nemám na to moc trpělivost. Ještě mi dost vadí jak skoro každá nahrávka najde cíl. Bránění AI, kdy není vyjímka, že jednoho mého hráče brání tři hráči AI. Moji hráči běžně přesprintujou ve třech obranu soupeře. Ale je toho o dost víc.

Nejsem žádnej fotbalovej odborník, ale ta hratelnost je vážně divná.
Tak jsem si na PS4 pořídil FIFU. No jsom z toho volaký zmetený. Celá hra je nechutně naspeedovaná. Jestli je tohle pomalejší než předchozí ročníky tak to potěš. Předtím jsem hrál na kompu PES2018 a fotbalu se to podobalo nesrovnatelně víc.

Tu rychlost fakt nechápu. Hlavně rychlost přihrávek, který často připomína kulečník. Přesunutí hry od branky k brance trvá pár vteřin. Sprinty hráčů naprosto přestřelený. Snažil jsem se hrát s nastavením a všechno zpomalit. V něčem to pomohlo v něčem ne. Hlavně pohyb hráčů pak vypadá jak když šlapou vodu. Góly jsou oproti PES takové nudné. Respektive v PES mi přijde fyzika míče i pohybu mnohem lepší. Prezentace hry mě taky úplně nenadchla. Někdy to vypadá super někdy dost bída. Opakovačky jsou nic moc.

FIFU jsem si koupil na PS4 abych tam měl fotbálek a protože si nejsem jistej jestli jde PES na PS4 modovat, ale zatím mě to skoro vůbec nebaví.
@Coldplaz (30.01.2019 11:49): Tak je to první vlaštovka, nicméně tohohle zlatého prasete se EA a ostatní jentak nevzdaj. Postavili na tom celej byznys model všech sportovních her. Je to neskutečná prasárna.
@DEU (14.10.2018 06:18): Štýl hry môžeš hrať kľudne ako vravíš na BVB alebo aj na Barcu. Všetko si vieš tak isto ovplyvniť a prispôsobiť ešte pred samotným hraním, kedy vieš určiť stupeň útočenia/bránenia/nabiehania atď. hráča na každej jednej pozícii. Hra je trocha "pomalšia" oproti predošlým ročníkom hlavne vďaka lepšej fyzike hráčov. Jednoducho chrbtom k spoluhráčovi nedáš tak isto dobrú nahrávku, ako klasicky. Pribudlo viac nepresností, hlavne pri centrovaných loptách. Zapracovalo sa tak isto na brankároch, i keď tam sú stále veľké rezervy. Hra ťa určite baviť bude. Proste fajn futbálek :)
Jake jsou vase nazory na plnou verzi hry? 19 jsem zatim nehral ani demoverzi a z dilu od 12 dale me nejvic bavila 15. Byla rychla a dalo se hrat hodne ze strany na stranu. Na herni styl ala Barcelona o 500 prihravkach za zapas nejsem ani nahodou. Rad hraju stylem BVB. Jedna, dve, tri sehravky, narazecka a pelasit na branku soupere. Takze otazka, jestli me 19 svym nastavenim zpusobu hry vubec uspokoji. Sem tedy smeruji svuj dotaz primarne. Tak ci tak bych pockal na nejakou slevu jako byla pred letosnim MS u FIFy 18. Nehraji stejne nic jineho nez tyto turnaje, Online Season a pripadne s kamarady zive turnaje.
@Makky (10.10.2018 18:40): Takže nejsem sám? Protože FIFU hraju už fakt dlouho a sice jsem nikdy nebyl úplný mistr (prostě hraju pro zábavu), ale šlo mi to. Letos je to úplná hrůza, navíc nemám ani čas moc hrát. Teď jsem si dal Squad Battles ve fut. Loni v poho 5:0 na světovou třídu a se slabšími týmy jsem hrál na legendární. Dneska 2:0 a 5:0 na profesionál a jsem rád :D Se fakt bojím zapnout multiplayer :D
@Zoltan (07.10.2018 13:22): Sebavedomo by som o sebe povedal, že predchádzajúce ročníky som bol dosť naskillovaný a nový ročník na tom nikdy nič nezmenil. No prd! Teraz som úplná lama... vôbec mi nejde :) ..to spomalenie a menšia dynamika hry ma zabíja :D
Aké máte prvé dojmy? FIFU si idem každoročne už od ´15 a osobne mi príde, že rozdiel v hratelnosti je oproti predchádzajúcemu ročníku dosť výrazný.