Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fictorum

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
09.08.2017 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.fictorum.com/
Fictorum je akční RPG s dynamickým systémem sesílání kouzel, v němž se zhostíte mocného arcimága poté, co byl jeho kouzelnický řád Fictorum postaven mimo zákon a zničen vojsky inkvizice sloužící rozpínavému impériu pod vedením teokratů. Vy, coby poslední zbývající člen kdysi mocného řádu, hnán hněvem, touhou po pomstě a s nadáním ovládat mocná kouzla všech škol magie, se vydáváte zničit Nejvyššího Inkvizitora a všechny, kdo se vám postaví do cesty.

Hra se skládá z procedurálně generované taktické mapy se zvýrazněnými vrcholky hor, po nichž se pohybujete se svým čarodějem v tahovém režimu na střídačku s nepřítelem, jelikož jsou vám neustále v patách armády inkvizice. Vstupem na vrcholek se spustí dějová událost ve formě textu, často zahrnující možnost volby, jež mohou ovlivnit budoucí události. Vstupem do lokace pak vidíme oblast z pohledu třetí osoby a v ní je třeba vypořádat se s nepřáteli pomocí převážně destruktivních kouzel v kompletně zničitelném prostředí. V lokacích se krom protivníků nacházejí i cenné vybavení, brnění, amulety, svitky s novými kouzly a jiné poklady.

Kouzel je ve hře přes třicet druhů a je možné znásobit či upravit jejich efekt pomocí systému run. Jednoduchým tahem myši tak lze libovolné kouzlo opatřit až třemi symboly, které zásadně mění jeho vlastnosti a účinnost a z relativně slabého zaklínadla tak učiní nástroj zkázy. Mezi další možnosti spadá obchod s vlastní energií a magické očarování vaší výbavy.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.