Ferda: Velká medová loupež

2003

Ferda se v tomto díle musí vydat na návštěvu k doktorovi Šikulkovi, aby od něj získal medové kapky pro nemocného střevlíka Standu. Doktor Šikulka nicméně bydlí na druhé straně řeky, takže si Ferda bude muset pronajmout loďku, což není zadarmo. Ani po překonání řeky nicméně jeho příběh nekončí. Med na výrobu kapek totiž došel a zlí roháči zbývající zásoby medu včelkám ukradli. Na dabingu hry se podíleli Václav Rašilov, Pavel Soukup, Klára Sedláčková a Miroslav Hanuš.

Hra pro děti? Nenechte se vysmát. Obtížnost celé série Ferda CDRomek byla natolik vysoká, že si na ní vylámal zuby nejeden dospělý. Pamatuji si, jak jsem před lety koupil několik dílů tohoto cyklu a u většiny z nich jsem nebyl schopen dostat se ani přes první level. Celé hraní, tohoto dílu konkrétně, ze všeho nejvíc připomíná Super Meat Boye. Stejně jako v něm, i zde jste nuceni si natrénovat průchod danou úrovní a pokud selžete, tak si ji celou projdete pěkně od začátku, což někdy může trvat i několik desítek minut (z toho skákání na stromě mám noční můry dodnes). Co se však hře musí nechat, je určitá chytlavost. Když jsem si jí dnes zapl, abych zjistil, zda jsem byl před lety opravdu tak špatný, tak se u mě velmi rychle dostavil syndrom "ještě jeden pokus a dost". Touha hru pokořit byla o to větší, že se jedná o hru určenou primárně dětem. Upřímně-nedovedu si představit dítě, které by ji bylo schopno dohrát. Vždyť jen první úkol-skákání po rybníčku a sbírání mincí mi zabral dobrou hodinu. Hra jinak není příliš rozsáhlá-kdyby se vám (což je nepravděpodobné) podařilo udělat každý úkol na první pokus, dokončili byste ji za velmi slabou půlhodinku. Obtížnost její délku nicméně prodlužuje na dobu několika hodin, u někoho i dní.

Pro: Hudba, nejvíc schíza hra jakou jsem za poslední rok hrál, po splnění úrovně se dostaví pocit euforie

Proti: Grafika, O B T Í Ž N O S T, klamání spotřebitelů (hra není pro děti)