Ferda faraonovým stavitelem

2005

Desátý a také poslední díl příběhů Ferdy Mravence. Ferda se tentokrát vydá do Egypta, kde chce pomoci svému kamarádovi se stavbou královského mraveniště. Poté, co spolu s přáteli do Egypta doletí, dozví se, že stavitel zmizel a výstavbu mraveniště má na starosti on sám.

Celá série Ferda vycházela v letech 2002-2005 jako příloha časopisu CD-Romek. Jako příloha se od čísla 23 střídala s cyklem her Čtyřlístek, rovněž vyvíjeným společností Centauri Production. V roce 2005 bylo vydávání časopisu pro nedostatečný zájem zastaveno a tato hra je tudíž nejen posledním dílem série Ferda, ale také posledním dílem série CD-Romek.

Za mě dosti zklamání.

Nejenže nepříliš inovativní díl (akorát se proletíte chvíli letadlem), ale také jako jediný totálně vykradený. Není sice úplně špatný nápad použít tetris na stavbu pyramidy a také to byla jedna z mála věcí, které mi už typicky svou obtížností podráždili pár nervů v páteři. Dalším prakticky jediným highlightem této hry, co si pamatuji, je vykradení pac mana, což je sice vtipné v kombinaci s Ferdou, ale docela smutné, protože to podtrhává nekreativitu tohoto dílu a prakticky nepříliš zajímavý děj. Bohužel slabý díl, možná důvod konce legendární herní série. Konec konců, nic netrvá věčně. :c

Pro: víc Ferdy, občas vtipné vidět Ferdu v tak random situacích

Proti: nekreativní