Po relativně (pro mne až překvapivě) kvalitním Far Cry 3 muselo dříve či později přijít vystřízlivění a Far Cry 4 hned v první hodince ukáže, že už je tady.

Přitom vše začíná parádně, již předem vypuštěné intro o cestě autobusem, která se tak nějak zvrtla, výborně uvede do děje a vy sedíte s magorem jménem Pagan Min u stolu a podobně jako u Vaase nevíte, co se mu zrovna honí v hlavě. Ovšem podobně, jako je hlavní záporák jen tím samým v bledě modrém, je i celá hra v podstatě naprosto totožná s FC3 - od příběhu, po vedlejší úkoly, dokonce i dabér hlavní postavy si již střihl cameo v minulém díle. Ubisoft tentokrát, podobně jako v případě Unity vsadili na jistotu a FC4 je jen jakýmsi datadiskem, je něčím, jako je Saints Row 4 k Saints Row 3 s tím, že Ubisoft si dal mnohem méně práce s alespoň pokusem o nový obsah. Zde v podstatě nově jen jezdíte na slonu (který je mimochodem kulkami nepřátelských zbraní neusmrtitelný, což v reálu tak úplně nefunguje), šplháte na hory a skály za pomocí dvou tlačítek a létáte v minikoptéře. Zbytek je úplně to samé jako Far Cry 3, včetně recyklovaných zvuků, modelů, animací a prostředí. Dokonce i Collectibles a obsazování radiostanic jsou zpět. Otázka tedy zní: Co na hře stojí 60 dolarů? To já nevím. To řekněte vy mně.

Jediné, co bych hře přiřkl k dobru, je přítomnost kooperativního módu, který, ačkoliv měl krátce po vydání problémy se synchronizací, skýtá alespoň nějaký potenciál k tomu dobře se u hry pobavit a přijde mi, že některé mise jsou pro něj přímo dimenzovány. Jen bych tento coop raději viděl u dílu třetího, jenž je ve všech ohledech (kromě grafiky) lepší,než tento letošní přídavek.

Pro: Grafika, Coop (když funguje)

Proti: Recyklace herního obsahu, Optimalizace, Bugy, Datadisk za 60 dolarů

• XboxX/S 85
Jak se dívám tak jsem zatím jediný kdo to dohrál na Xbox Series X :D. Far Cry 4 je velice dobra hra a hodně se podobá FC3, prvky jsou tam skoro totožné, odhalování mapy stejné. Záporák je velice sympatický chlapík. Hrál jsem to s FPSBoostem ( díky Microsofte) ve fullhd při 60Fps a vypadá to na konzoli pěkně.

Pro: Atmosféra, Kyrat, Vedlejší Postavy, Záporák, Seznam zbraní a jejich modifikace

Proti: odhalování věží, Dlouhé po pojížďky, bez FPSBoostu na XSX tak jen 30 snímků.

Díky Ubisofte. Po vydání čekám jenom dva týdny na update, aby hra vůbec šla spustit na dvoujádrech. Po vcelku přijatelném úvodu do příběhu pro AA+ tituly celou hru čekám na alespoň něco srovnatelného s Far Cry 3. Nic nepřichází. Hra mě tlačí stálé do té samé stereotypní činnosti, stereotypní prostředí, stereotypní questy, dokonce vymazali i ty dobré prvky z předchozích dílů. A tak čekám, snad to zachrání ten Ubisoftem slíben famózní konec. Tak čekám, čekám a objeví se titulky. Hm, tak tady je asi něco špatně.
Ještě bych chtěl dodat že na hru jako celek neplivu, ale mám s tím stejný problém jako třeba s letošním Assassin's Creed. Nic nepřinášející dukáty do ubisoftí kasičky.

Pro: To co zbylo z předchozích dílů

Proti: Konec příběhu, stereotyp, stereotyp, stereotyp

-1 +5 −6
God forsaken piece of shit. Nedoporučuju kupovat čtyrku, ale místo toho raději far cry 3.
Nebudu tady rozepisovat, jak moc velkej hate jsem k týhle hře za 3 h hraní nazhromáždil. A jakej uber re texture fail to je.
Try it and find out for yourself ( IF U DARE TO SPEND YOUR MONEY FOR THIS.......)

Pro: vzpomínka na Far cry 3 a jinak z hola nic... Sebevědomý UBISOFTU a drzost

Proti: Far cry Primal after this ?? srsly ?

-4 +6 −10
  • PS3 --
  • PS4 --
  • X360 --
  • XOne --
Asi vůbec nejlepší z celé far cry série, nového nebylo přidáno takřka nic (žádné překvapení), ale prostředím mi bylo nejvíce sympatické. Proti grafice nemůže říct člověk ani popel, ta je prostě famózní ještě dnes. Hra je prostě naprostý námrd. Jestli mi něco vadilo, tak to byly feťácké mise a to víc mě štvalo, že některým se nedalo vyhnout. V čem série far cry vyniká nad průměrem, jsou postavy, ty jsou prostě vždy unikátní, a proto i snadno zapamatovatelné.
-9 +6 −15
All choices have consequences Ajay! , I have given you Kyrat .... but I am keeping the helicopter!

Za mě jedna z hlášek co zůstanou. A vo vo tom to je.

Pro: Grafika, Pagan Min

-10 +3 −13