Existensis

19.07.2021

V autorské hře Existensis hrajete za umělce a architekta zvaného Mayor, který plánuje vytvořit svůj magnum opus, věž reprezentující životní cestu. Naneštěstí je však postižen autorským blokem a marně čeká na dotyk múzy, aby svou uměleckou ambici převedl ve skutečnost. Aby načerpal inspiraci a našel smysl života, rozhodne se tudíž uskutečnit pouť napříč celým světem.

Ve hře prozkoumáváte patnáct odlišných, ručně malovaných prostředí zahrnující kupříkladu barvami prozářená města, skryté osady uprostřed temných lesů, vyprahlé pouště i obrovské knihovny. Tam potkáváte různé postavy, které se s vámi podělí o svůj příběh a svůj pohled na život. Ačkoliv se pohybujete po plošinkách, hra je prosta jakýchkoliv nepřátel či smrtí z pádů a zaměřuje se na poklidnou exploraci podivného fantaskního světa a hledání cesty dále. Dle toho, v jakém pořadí jste objevovali herní svět se pak doberete k jednomu z patnácti možných konců.