Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Enmaku

květen 2009
70
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Enmaku je vizuální román od českých nadšenců do japonské kultury. K vývoji byl použit engine RenPy.

Příběh sleduje osudy dvou žáků bojového umění nindžů. Ti náleží k znepřáteleným klanům vran a lišek. Jednoho dne se setkají, ale situace je donutí spolupracovat. Hráč si může vyzkoušet příběh z pohledu obou postav, přičemž příslušníci klanu vran mluví česky, zatímco v klanu lišek se mluví slovensky. To se odráží na jazyce, v jakém hru hrajete, když si vyberete danou postavu. Napřed je však nutné dohrát hru z pohledu příslušníka kmene vran. Hra také obsahuje logické hádanky, takže k jejímu dohrání nestačí jen neustálé klikání.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Tato hra docela klame tělem. Na první pohled se sice zdá, že jde o vizuální román (vytvořeno v enginu RenPy, druhé místo v soutěži Ren'Ai her na Animefestu 2009), ale ve skutečnosti jde o klasickou textovou adventuru (s obrázky a hudbou), které nechybí puzzly a ani bludiště. Obojí mi celkem zatopilo a dokonce donutilo kreslit si mapu - už si nevzpomínám, kdy jsem tohle naposledy musel ve hře dělat.

Bojová sekvence na samém začátku mi příliš nesedla, nicméně jde o další věc, se kterou jsem se ve vizuálním románu dosud nesetkal. Přišlo mi, že o výsledku daleko víc rozhoduje náhoda, než taktika.

Navíc se nebojím říct, že v tomto případě jedno dohrání rozhodně nestačí (to je nutné ke zpřístupnění druhé postavy), hra za druhou postavu totiž obsahuje nové a poměrně zásadní informace, které do jisté míry mění vyznění příběhu. O co konkrétně jde, prozrazovat nebudu, nicméně mě propracovanost celého projektu přiměla ke zvýšení původního hodnodcení (nemluvě o tom, že mi stále uniká poslední konec).
+10