Empire of the Ants

17.07.2001

Mladá mravenčí samička právě opustila rodné mraveniště a vydává se na svatební let. Proklouzne sevřenými šiky nenasytných ptáků, unikne lepivému jazyku žáby a podaří se jí uniknout i pavoukovi. Po přistání pozře svá křídla a zakládá mraveniště vlastní. Nyní je královna...

Empire of the Ants je francouzská realtimová strategie ve 3D, inspirovaná stejnojmenným románem Bernarda Werbera, který vyšel i v češtině (trilogie Mravenci, Den mravenců a Revoluce mravenců). Podobně jako starší SimAnt, i zde se hráč bude účastnit bitev i všedních dnů ze života hmyzu. Základem jsou dva druhy map: ve venkovní probíhá sběr potravy (houby, oříšky, bobule), surovin (hlína, větvičky, pavučiny) a boj o přežití s ostatními hmyzími druhy, kterých je ve hře na šedesát. V budovatelské části si hráč staví mraveniště a pěstuje různé mravenčí kasty.

K dispozici je i multiplayer až pro osm hráčů a encyklopedie s informacemi o jednotlivých aspektech mravenčích druhů a způsobu života, prokládaná úryvky z knihy Mravenci.

Hra původně vyšla jen ve Francii a k anglickému vydání došlo až v následujícím roce.

@mazar1234 (11.12.2012 12:45): nema - pokud vim, tak "Empire of the Ants" byla puvodne povidka od H.G.Wellse, podle ktere je ten film. A anglicky nazev pro Werberovu knihu i nasledne pro hru (a udajne i pro pripravovany film, ale uz dlouho jsem o nem nic neslysel) ten nazev prebira.