Dune 2 bola legenda, Dune 2000 fiasko, ktore sa snazilo vykradnut prvy Red Alert, ale lisili sa strany iba v jednej jednotke pomaly. Emperor Battle For Dune ponuka 3 uplne odlisne rasy a aj ked strategiu mavaju hraci obvykle podobnu, ich rozdielne jendotky si vyzaduju rozdielnu taktiku. Okrem 3 hlavnych ras budete si moct vybrat 5 roznych spojencov:

Fremeni - neviditelni sniperi a druha jednotka neviditelni fedakyni, ktori strielaju zvukovu vlnu ako sony tank a zaroven vedia jazdit na cervovi! cim maju viac hviezdiciek za skusenosti tym im to ide lepsie a dlhsie (a i vacsieho cerva mapy prilakaju)

Saudarkari - silne opancierovani elitni vojaci vybaveni bud tazkym kulometom alebo laserovymi krystalmi z ktorych strielaju a zaroven pouzivaju ako noze zabijajuce inych vojakov jednym smahom, a to vojaci bezne umieraju rychlo a su lacni, Saudarkar s gulometom zvladne obvykle zabit 5-6 obycajnych vojakov so samopalom, a s krystalmi dokaze v pocte styroch piatich znicit rychlo akekolvek lietadlo, takn ci budovu

Tleilax - maju chrobakov tanky, ktore ked napadnu/nakazia iny takn po case sa z neho stane chrobako-tank a maju vojakov, ktory ked nakazia nepriatelskych vojakov po case sa z nich stanu nasi tleilaxansky vojaci, pocitac vie lepsie hrat za tleilax ako clovek, jedna z jednotiek ktoru sa neoplati masovat, naopak v malom pocte napadnut velky pocet a postupne mu ho znicit nakazou

Ix - maju neividitelne pohyblive detonatory ktore mozete nechat vybuchnut kdekolvek (ak ich za tie dve sekundy viditelnosti po aktivacii neznicia), maju tank ktory neutoci ale po rozlozeni dokaze kopirovat ine tanky, ktore si zachovavaju vsetky vlastnosti tanku ktory kopiruju az na to ze zmiznu po prvom utoku na nich (vyhodne na tanky s velkou palebnou kadenciou na dialku ako mamuty za atreidesov, katapulty a devastatory za harkonnenov)

Guilda - ma tanky ktore sa vedia teleportovat, strielaju strane pomaly (raz za 20 sekund? preboha sa nacakate), ale ich strely su nicive (dve strely znicia pomaly kazdu budovu) a potom maju nejakych "Jabba Hutt" - tak nejak vyzera jednotka co tiez striela relativne pomaly (raz za 5 sekund asi) a naraz vystreli silny blesk na obrovsky pocet jednotiek, cim vie casto ak sa jej podari vystrelit zabit aj desiatky vojakov ci znicit velky pocet lahkych vozidiel alebo nanicit i tazku armadu

...

a co ponukaju tri hlavne rody? cim su tak odlisne? opomeniem standart a spomeniem zasadne jednotky

Atreidesi - maju ako jediny sniperov, sony tanky a mamut tanky co je devatujuca artileria co do palebnej sily tak dostrelu, priblizne s polovicnou energiou proti devastatoru co uz je co povedat, maju kynjal infanty co su jednotky s kanonom, akurat silnejsie proti tankom, oproti artilerii ordosov neucinny na vojakov (co vynahradia snipery), ultimatna zbran je nieco co zoberie nepriatelovym protivnikom moralku a vyvola u nich sialenost tak ze sa rozbehnu po mape, ujdu z mapy, a nepriatel ma vhodnu sancu po ceste ich postrielat - podla mna najsilnejsia ultimatka, ale ignoruje budovy

Harkoneni - ohnive tanky a vojakov, maju silnejsi zakladny tank, aj missile tank (strielaju pomaly ale na jeden plny vystrel vsetkych rakiet znicia kazde lietadlo ci tank okrem devastatora), katapult ktory na dialku zabija vojakov a budovy ale na tanky moc nefunguje, devastator, ultimatna zbran je atomovka, znicite tym slabsie budovy, akekolvek vojsko naskladane na seba

Ordosi - maju tanky s energetickymi stitmi, ktore sa nepretrzite dobijaju (Protoss - Starcraft) ich tanky strielaju rychlo a presne ale nedavaju velky dmg, ale casto sa zvyknut uhnut pomalym strelam a strelit znova, deviator (ten stit ma tiez), cobra tank - tank dobry na vsetko, striela rychlejsie ako mamut, dobry na vsetko oproti katapultu - len aby fungoval musi byt rozlozeny, maju artileriu z bojovnikov a bojovnikov s kyselinou ucinnych iba proti vojakom, sabotera (ten je nic moc) utlimatna zbran je nieco co spusta sialenost, nanici vsetky jednotky na ktore to hodite a tie zaroven zacnu strielat po vsetkom okolo