Zdaleka nejlepší "youtube creator" jakého jsem kdy na internetech potkal The Pilot si po slavném citátu Carla Sagana a básni Raye Bradburyho vypůjčil esej od Emersona, a opět ukazuje jak nádherná a transcendentálně atmosférická tahle hra dokáže být.

A kdo jeho youtube kanál neznáte - podívejte se na jeho sérii o lodích v Elite Dangerous. To je tak brilantně natočené, sestříhané a okomentované, že se na ty videa dá dívat pořád dokola. I když jste o tuhle hru v životě nezavadili.
@mazar1234 (12.11.2020 21:20): No tak rigy které si na to dokáží někteří nadšenci postavit doma ve sklepě jsou mnohdy dost šílené, už jsem na pár videí s nimi koukal, ale to je jako si na hraní Red Dead Redemption místnost vybavit mechanickým trenažerem koně :D

Osobně je tedy moc nechápu, protože VR je výrazně levnější, prostorově nenáročnější, a předpokládám nabídne podobný zážitek.

Ale jinak na to silný hw fakt není potřeba - sám hraju v QHD na pět let starém železe se skoro vším na max, a ani nemám hotas, jen klávesnici a vícetlačítkovou myš.
@Paul (12.11.2020 20:01): No... bojím se že na takhle krátké hraní tě to bavit nebude skoro stoprocentně.
Ta hra je v mnoha ohledech geniální (a v mnoha ohledech poněkud nakokot), ale vyznačuje se dost strmou learning curve a na začátek je fakt těžké pobrat aspoň základy. Naštěstí tedy v průběhu posledních let přidali dost tutorialů a zjednodušení pro začínající hráče, ale i tak myslím že to chce mít nahraných hezkých pár hodiny abys dokázal aspoň základním způsobem fungovat.

A jak je tu zdaleka nejlepší flight model ze všech space simů jaký jsem kdy viděl, tak ani po stovkách hodin nemůžu tvrdit že bych ho jakkoli zvládal bez zaplých assistů, to je pro mě pořád ještě úplně jiný level, a jen němě zírám co někteří top piloti dokáží ve videích na youtube.
@Paul (12.11.2020 20:01): Ja vidím najväčší problém tej hry nutnosť vlastniť "super-hardware" ináč asi celkový pôžitok padá hodne dole.
Ale na superželeze to môže byť fakt ultimátna vec.
Příští týden free na EGS, což je supr, tohle je jedna z těch her co bych rád zkusil, ale nechci ji kupovat protože jsem si téměř jist, že mě nebude bavit.
Zas nový patch, vraj sústava Sol obsahuje nejaké moje lode, letím tam na ....
Takže vyšiel update:
1, šak si zavolám nejakú lacnú lodičku a skúsim možnosti =
- ja som niekde WP a som v lodi za 40 melónov, uf, je to iba vesmírna stanica odpadajú ťažkosti s trafením sa
2, som doma a vyberiem si najlacnejšiu z vlastnených =
- Cobra 500 000 vp. ak nevyletím =
- vyletel som a je to energeticky v WP
3, Prechádzam na Sidewindera a poplatím pokuty