Elementary My Dear Majesty!

27.01.2012

Sky World je království, kterému panuje král Ludvík a současně zvláštní svět tvořený ostrovy plujícími v oblacích. Ludvíkova dcera se stala obětí neznámé kletby, jež ji proměnila v kanibalské monstrum. Nalezení léku, který by zlomil princezninu kletbu, to je nyní úkol pro detektiva najatého samotným králem. Nepodaří-li se mu úkol splnit, bude o hlavu kratší.

Hra není zcela typickou HOG adventurou již vlastním vizuálním zpracováním. Plně ve 3D, pohledem z výšky hráč pozoruje a ovlivňuje dění na ostrovech plujících oblohou. Každý ze 14 ostrovů představuje určité místo v království. Na jednom z ostrovů stojí královský hrad, další je obydlen čarodějnicí. Úkolem je nejen najít předměty, které mají být ve hře dále použity, ale hráč plní řadu logických úkolů, postupně se objevující na listu pergamenu v levé části obrazovky. Jednou má nalézt heslo pro návštěvu čarodějnice, podruhé třeba zachránit žabí mláďata. Všechny úkoly rozvíjejí příběh a vedou k úkolu zachránění princezny.