El Grande

15.10.2004

El Grande je adaptací stejnojmenné deskové hry od německých autorů, kteří dříve portovali Carcassone na počítače. Pravidla počítačové hry se, až na některé detaily, od deskové neliší. Hra je určena pro dva až pět hráčů, kteří vzájemně bojují o vládu nad provinciemi ve středověkém Španělsku. V roli vůdce, Grandeho, je vašim cílem také vést vaše muže (caballeros) a okupovat provincie k zisku potřebného vlivu.

Ve hře se nachází dva druhy karet, a to power (silové) a action (akční) karty. Akční karty znamenají tah v pěti krocích, kdy čtyři zahrnují vaše muže a pátý krok krále. Každé kolo je pak jedna akční karta odhalena. Poté je použita silová karta. Hráč s kartou největší ceny vybere jednu z pěti akčních, totéž udělá ten s druhou největší hodnotou u silové karty a tak dále. Vybrané karty jsou poté umístěny mimo hru. Za každé kolo hráč dostane určitý počet bodů a po devátém kole se body sečtou a vznikne tak vítěz.

Počítačová konverze často byla kritizovaná za neefektivní AI soupeřů, kteří používali jednoduché strategie s cílem získat královské karty.

Já z deskovek všehovšudy více hrál jen Proroctví. Ale jak jsem se díval na tvůj profil, některé vypadají zajímavě, ale nejít spoluhráče, ochotné u této zábavy strávit více hodin, je poměrně složité :)