EcoRescue - Project Rainforest

09.08.2009

EcoRescue - Project Rainforest je edukatívna hidden object adventúra, v ktorej ste členom ochranárskej skupiny Eco-Rescue Team. Vašou úlohou je postupne navštíviť deväť svetových pralesov a v rôznych oblastiach v nich odpratávať odpadky, spoznávať flóru a faunu a popri týchto úlohách vám kolegyňa - uvádzačka prezentuje dôležité informácie ohľadom daného pralesa. Každú úlohu predstavuje určitá fotografia. Kliknutím myšou na daný objekt - či už smeti, ktoré treba upratať, alebo rastlinu, či živočícha, ktorého máte odfotiť, splníte úlohu. Ďalej sa pri ovládaní hry používa už iba klávesa Space a to pri leveloch, v ktorých touto klávesou otáčate jednotlivé diely skladačky. Dĺžka hry je približne 80 minút.

Jednoduchá odklikávačka, ktorá sa v podstate nedá prehrať a po pol hodine začne nudiť, ide tam výlučne o tú pointu. Eko-tím ma pošle zachraňovať prales, a to takým spôsobom, že fotiť jašterice a odpratávať odpadky okolo buldozérov. Nie aby som radšej tie buldozéry podpálil. To je taká ochrana pralesa, jak ochrana neobnoviteľných zdrojov solárnymi panelmi, ktoré sa vyrábajú z neobnoviteľných zdrojov, no hra je určená pre nižšiu vekovú kategóriu a preto sa moje hodnotenie snažím nastaviť objektívne, nápad sa cení a mladí sa musia vzdelávať. A nie že by nebolo z čoho, z tých rečí čo mi tam porozprávala tá moja kolegyňa, by som mohol napísať brožúrku pre Greenpeace. Beriem to pozitívne, a tých 70 minút, ktorých som spotreboval na dohranie, mi zatiaľ nechýba.

Pro: pointa

Proti: stereotyp