Dweller's Empty Path

10.07.2020

freeware

Dweller's Empty Path, prequel k Escaped Chasm, je další součást projektu vytvářeného v enginu RPGMaker kreslířkou Temmie Chang. Hrajeme za postavu jménem Yoki, již jsme letmo mohli zahlédnout už minule. Yoki bydlí v domě hluboko v lesích společně se svou kamarádkou Claire. Jednoho dne se jí zdá noční můra o obrovském oku, které ji pozoruje. Když se vzbudí a ze snu se vzpamatuje, rozhodne se udělat si procházku. A protože nemůže usnout, bude to nejspíš procházka dlouhá. Může dojít do nedaleké vesnice, královského hradu, nebo třeba ještě dál do vedlejšího království. Mohla by pomáhat lidem v nouzi, prozkoumávat, jít do práce, anebo se místo toho jen projít a jít zpátky do postele. Volba je na vás.

Největší změnou od minula se stává rozšířené prostředí. Hráč je hned na začátku vhozený do otevřeného prostranství bez jasného úkolu a je jen na něm, jak rychle se rozkouká. Mapa ve hře zabudovaná není, pro lepší orientaci je však přiložená v herních souborech. Přibyla také možnost ukládat kvůli prodloužené délce hraní a klávesa shift, při jejímž stisknutí Yoki zrychlí tempo. Tentokrát se ve hře nenachází animované cutscény, nahrazuje je ovšem přes 100 ilustrací, O kompozici hudebního doprovodu se opět postaral Toby Fox.