Dust City

20.08.2014

freeware

Všichni moc dobře víme, že si Matka příroda některá svá tajemství stále pečlivě hlídá, a že nás nikdy nepřestane udivovat svými zázraky. Obzvlášť v případech vydání nějakého cenného historického nálezu, čímž jsou v Dust City ostatky města. Existuje několik důvodů vzniku měst duchů, zde byla příčina přírodního charakteru, a to sopečná erupce.

Důkladný rozbor přebírá znalec v oboru archeologie, čili hráčova postava. Pozice historického reliktu se záhy ukáže jako krapet nešťastná, nachází se totiž na dně sopečného kráteru. Je nutné k němu tedy přistupovat obzvláště opatrně. Na místo určení si s sebou bereme nezbytného asistenta pro přežití, tzv. modul Esotech Arcanodex v.5.1, který zvládá mapování okolí, překlad, dekryptaci, zapisování i monitoring zdravotního stavu.

V cíli nacházíme jakýsi HUB budov, jež, jak později zjistíme, střeží unikátní říše mající svou vlastní historii, vzhled, nesoucí svůj vlastní osud, příběh a minulost. Do jejich vzpomínek, zapadlých a překrytých vrstvou věků, budeme muset nahlédnout explorativní metodou a prožít je znovu, jako by to bylo teď. Informace načerpáme od archivářů, tzv. Ektoplazem, vypátrat je a dostat se k nim bude však někdy výzva. Každý svět disponuje různým prostředím i puzzle stránkou.

Zajímavostí je fakt, že data, číslice, hesla a neobvyklá slova získaná na cestách nejsou jen na okrasu, mají specifické využití vně hry. Lépe řečeno v jejích adresářích, zararovaných souborech se jmény zemí hráčem navštívených. V nich nalezneme další podsložky; audio, video, text, html, u kterých musí hráč ještě naposledy použít šedou kůru mozkovou.

Na Dust City nahlížíme v FPS módu.