Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dungetris

75
2 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
25.01.2017 PC
Vývojáři:
Jedná se rogue-like hru se systémem budování úrovně s elementy karetní hry. Hra nabízí 3 světy se 7 věžemi.

V každé úrovni, stavíte věž, pomocí náhodně generovaných místností. V každé místnosti, se většinou nachází nepřítel, truhlička a nebo kašna. Musíte si dávat pozor, abyste si nezastavěli cestu a nedostali se do slepé uličky, jinak budete muset začít od začátku.

Sbíráte karty, které vylepšují vaši postavu, ať přidáním nějakých atributů např. 25% šance na vykrytí úderu, nebo lepší zbraně, které vydrží pouze určitý počet zásahů. Poté jsou zde jednorázové karty, ubírající např. nepříteli 20 životů, zmrazí ho na okamžik nebo přidají neviditelnost.

V truhlách, nebo z mrtvých protivníků sbíráte materiál, který se dá použít na vylepšování karet. Stejně sbíráte i zlaťáky, sloužící pro nákup karet.


Poslední diskuzní příspěvek

Dungetris [spoiler] Pokud ho nekdo veme,tak napiste at ostatni zbytecne nezkousej.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Herní výzva 2017 - číslo 2. - Právě vychází

Jelikož nemám zrovna silný počítač, nemohl jsem tedy vybírat žádnou AAA hru, protože bych ji neutáhl, musel jsem tedy lovit v indie hrách. Zde jsem od někoho získal klíč (myslím, že to byl ZX Atari), a jelikož to byla první hra, kterou jsem získal z letošního roku, šel jsem do ní.

Hra je to celkem zajímavá, když si vytváříte vlastní věžičku, z náhodně se generujících bloků, jako v tetrisu. Jenomže v každém bloku je nějaký nepřítel, nebo nějaké překvapení v podobě truhličky, kašny. V truhličkách nacházíte životy, kartičky, materiál nebo klíče. Klíče slouží k odemykání lepších truhel, ve kterých můžete najít i dvojitý život. Narazit můžete i na obchodníka, od kterého můžete nakupovat, za zlaťáky, které padají z truhliček. Také můžete potkat smrtku, u které si můžete zakoupit druhý život (pokud zemřete, znovu obživnete u smrtky s polovičními životy).

Na kartičkách můžete nacházet ochranná kouzla, nebo útočná. Můžou zde být i prsteny, které vylepšují vaše schopnosti např. 50% šance na kritický zásah. Jsou zde také lepší zbraně, které máte po určitý počet úderů.

Jediným mínusem hry, je stereotypnost úkolů, které se začnou opakovat, jako například zabij 25 elitních nepřátel. Poté je to nevyvážená hratelnost, kdy musíte levelovat svou postavu, abyste byli schopni přes danou věžičku projít, což se projevuje hned na začátku hry (někoho může odradit).

Pro: Zajímavý koncept stavění věže, kartičky

Proti: Nevyvážená hratelnost, stereotypnost úkolů

+12+12 / 0