Tento netradičný prírastok do hier D&D skúsil ísť cestou zmiešania žánru RTS a RPG a vo výsledku sa mu dobre nedarí ani jedna časť. Príbehové kampane za 2 z 3 dostupných rás sa točia okolo boja o zisk Dragonshard. Autori sa asi snažili v podaní príbehu priblížiť Warcraftu 3, medzi misiami sú vždy v engine hry animácie. Z opisovanej udalosti sa ale autorom nepodarilo vyťažiť veľa zaujímavých momentov a príbeh je bohužiaľ nezaujímavý a naťahovaný.

Stavba základne je obmedzená a budovy môžete stavať iba na vyhradených miestach v základni. Zároveň je pre potreby vylepšenia jedného druhu jednotky potrebné vybudovať hneď niekoľko rovnakých budov vedľa seba, z čoho bohužiaľ vyplýva, že je najlepšie zamerať sa na 4 druhy jednotiek, lebo iba na tie vám ostane dosť miesta. Po čase je tento fakt trochu otravný a obmedzujúci, pretože vaše vojsko bude mať jednotvárnu podobu.

Suroviny sa vôbec neťažia. Pre zisk zlata je potrebné vstúpiť do podzemia a tam postupne prejsť kobkami a rabovať bohatstvo ukryté v truhlách. Druhou surovinou sú kryštály a tie sa zase na mape náhodne rozmiestňujú a raz za čas sa pri búrke obnovia. Nedostatok obidvoch základných surovín znamená, že každá misia je pocitovo dosť pomalá a priebeh je viacmenej rovnaký - postupne prechádzať podzemie, vybrakovať ho, potom postaviť armádu a zniesť sa na nepriateľa. A tak stále dokola.

3D grafika dnes už nikoho neohúri, ale to sa vzhľadom na rok vydania dalo očakávať. Zvuková stránka je pomerne podarená, jednotlivé zvučky príjemne dopĺňajú bitky s nepriateľmi.

Celkovo ma tento mix bohužiaľ príliš neoslovil. Obmedzené množstvo surovín znamená naťahované misie, ktorých náplň je vždy takmer rovnaká. Kvôli mechanike vylepšovania jednotiek je najlepšie zamerať sa iba na 4 druhy, čo značne zjednotvárni vašu armádu. Výsledkom je mierne nadpriemerný zážitok, na ktorý si ale o mesiac iba ťažko spomeniete.

Pro: zvuky, jedna misia raz za čas vás zabaví

Proti: jednotvárne misie, nezaujímavý príbeh

Škoda, přeškoda. Strategie moc nemusím, ale Dungeons and Dragons mám rád. Tenhle atypický přídavek do několika generací počítačových her, které využívají pravidla světů Dungeons and Dragons má působivý hudební doprovod, což je bohužel to nejvetší pozitivum celé hry. Čert ví, jak hra sedla fanouškům strategií, ale pokud mě jako druhé největší pozitivum napadá nádherně zpracovaný instalátor a pohyb v menu, asi něco špatně bude. Graficky hra hodně zastarala, ale to se dalo s použitím tohoto druhu 3D i čekat.