Dungeon: Faster & Deadlier

13.12.2022

Tato karetní hra je zároveň i desková. Hráč tasí jednotlivé karty a podle nich se pohybuje, nebo bojuje na hrací desce. Hra nemá žádný tutoriál, hráč je hozen do boje a musí se učit za pochodu. Pohybuje se po mapě a svádí jednotlivé souboje, před nimiž tuší, koho tak asi potká a může na to trochu připravit svůj balíček karet, který rozšiřuje úspěšnými boji a vybírá z něj ty karty, které použije v dalším boji.

Karty se dají i různě kombinovat a vyrábět z nich nové, nebo si jejich vlastnosti po zničení karty uložit na později. Navíc si lze v tábořišti odpočinout, nebo nakoupit užitečné věci u obchodníků. Mimo boje se dají nalézt různé poklady, nebo přesné rozmístění nepřátel. K dispozici je 5 různých hrdinů, s různými vlastnostmi, hrát se dá ale jen s jedním, proto už na začátku padne vcelku významné rozhodnutí.

Podaří se zmapovat celý svět a přemoci všechny protivníky.

Trochu zapomenutá, ale přesto výborná hra. Původem sice mobilní hra, ale PC verze přichází s vylepšením i rozšířením původní verze. Výborný relax, doporučuji.