Drowned God: Conspiracy of the Ages

logická > nezařazeno
31.10.1996 PC
Epic Multimedia Group
Drowned God si pohrává s teorií, že lidská rasa byla vytvořena mimozemšťany, kteří rovněž poskytli lidstvu mocné artefakty k zajištění jejich zdárného vývoje. Hlavní hrdina je vyslán do minulosti připomínající Zemi, kde musí vyřešit záhadu zmizení čtyř z těchto mocných artefaktů, jež jsou klíčem k pochopení tajemství a mysterií točících se kolem minulosti lidstva. Těmito ztracenými artefakty jsou Archa úmluvy, Kámen mudrců, Usirova hůl a Svatý grál.

Drowned God je postaven na oblíbeném konceptu logických adventur z poloviny devadesátých let. Hra je viděna z vlastního pohledu, kde se pohybujete po předem nadefinovaných trasách. Cestou řešíte různé logické hádanky, které poodhalují další střípky příběhu. Prostředí hry je ztvárněno předrenderovanou 3D grafikou podobnou například hře Myst. Tajemnou atmosféru dotváří podmanivá hudba.

Převelice dávno jsem hrál demo a velice se mi to líbilo. Jen doufám, že si to nepletu s nějakou jinou podobnou hrou.