Draw The Way

19.11.2018

Ve 22. století se objevuje hrozba v podobě mimozemských útoků. Vetřelci se snaží probudit destruktivní sílu prastarých artefaktů, důsledně skrytých na naší planetě. Přes víry šířící se Nicoty se jim to může povést a zničit Zemi. Vědci neváhají a vytvoří robota, který dokáže manipulovat s temnou energií a mrazit čas, aby odvrátil nejhorší.

Draw The Way je nezávislá 2D plošinovka stojící na unikátních vlastnostech ovládaného robota. Robůtek může dočasně zastavovat čas svoji baterkou, snadno tak znehybní nepřátelské projektily a kotouče všudypřítomných cirkulárek. A jeho druhou schopností je kreslit plošinky do prostoru, může tak vytvořit schody, most, bariéru nebo cokoliv, co mu pomůže překonat zapasťované úrovně. Plněním achievmentů můžete otevřít pár dalších charakterů s unikátními schopnostmi.

Draw The Way obsahuje kooperativní online multiplayer.

Draw The Way má nápad, kreslit si vlastní plošiny, blokády před nepřátelské věžičky nebo koberce přes ostny. Zní to zábavně, hra se bohužel ve výsledku hraje trochu jinak než jsem si představoval. Ovládání šolíchá, postavička občas nesnese kolizi s vlastní plošinkou a může se stát, že je vystřelena do vzduchu nebo zablokována. Levelů jen pár a i tak převládal pocit, že se dost opakují a nepřichází nic nového. Teda kromě raketově rostoucí náročnosti, poslední levely jsou čistý bullet hell. Za zmínku stojí, že vyšší obtížnost kromě rychlejších a dalekonosnějších věží, ponoří levely do šera, vidí se lautrnic a hopká po paměti.

Jakkoliv byly chvíle, kdy mě Draw The Way bavilo, pořád na mě působí nedodělaným dojmem, hlavní nápad není ve výsledku žádné terno a v silné konkurenci indie plošinovek ji nemůžu doporučit.