Dráscula: The Vampire Strikes Back

Dráscula: El Vampiro

1996

freeware (dříve placená hra)

Dráscula je humorná adventura původem ze Španělska, nabitá parodickým humorem a bláznivou grafikou. Hrabě Dráscula chce pomocí monster ovládnout svět a jediným, kdo mu může ďábelský plán překazit je Johnny Hacker. Ten přijel do Transylvánie (parodovaných až zpotvořených jmen je tu více), aby zachránil svou milou Billie Jean, jejíž "zcela nový a dosud nevyužitý" mozek je to jediné, co hraběti chybí...

Hra byla tvůrci zdarma uvolněna a je možné ji hrát pomocí ScummVM.

Můj první dojem - něco jako české adventury z druhé poloviny 90. let - bláznivé, parodické... možná jen lépe technicky zpracované než ty naše.

Muj prvni dojem ohledne podobnosti s rannymi ceskymi adventurami se nakonec prenesl do celeho (velmi kratkeho) hrani Drasculy - takhle nejak by asi vypadalo 7 dni a 7 noci, kdyby bylo prelozeno do anglictiny a namluveno (anglicky) ceskymi dabery. Otresny preklad, dialogy misty skacou (tam, kde byla spanelska verze kratsi ci delsi nez ta anglicka) a misty dokonce anglicke dialogy zcela chybi a jede se ve spanelstine (to se nastesti netyka textu, takze pokud ho nemate vypnuty, rozumet budete).

Pribeh je radne trhly a konec opet neuspokojivy, to je tak asi vse, co mam chut o nem napsat - aneb neni nad to, kdyz Draculu zabraneho v hospode (!) do sledovani fotbalu (!!) zlikvidujete pomoci sklenice skotske (!!!) . Ale tak, je to freeware, par chvil s tim zabit muzete, zejo:-P