Herní výzva 2018: "Válka periferií"

Občas mám chuť si zahrát hru typu "hidden object", je to pro mě taková oddechovka a Dracula´s Legacy je klasickým produktem takových her, nic nového mi sice nepřinesla, ale žádný průšvih to taky nebyl. Dohrání mi zabralo něco kolem tří hodin, ale do kategorie dohrát hru v jednom zátahu jsem jí nedal, protože většinou tak po půl hodině hraní už se mi nechce hledat a potřebuju přestávku :)

Grafika je poměrně pěkná, sice hodně barevně přepálená, ale co mě potěšilo byl pokus o nějaké ty animace. Občas se to povedlo více, někdy hlavně při běhu postav to vypadá zase spíš komicky, ale jako pokus, dobrý... Možnost nápovědy a přeskočení puzzlů je dobrá věc ač jsem jí skoro nepoužíval, protože u většiny předmětů není problém je najít.

Kombinace harampádí v inventáři s použitelným prostředím mi v rámci možností dávalo smysl, vyřešení puzzlů mi mozek taky nezavařilo až na jednu vyjímku a to "dračí puzzle" kde jsem sice jasně viděl, že se mají dané tabulky seřadit podle pořadí na roztrhaném papíru, ale doteď jsem (ne)smysl jakým způsobem je poskládat nepochopil... Jen náhodným přehozením, kdy jsem to prostě nějak zkusil, se dílo podařilo. Ale možnost přeskočit nějaký ten puzzle, tenhle malý problém řeší.

Takže za mě slušně odvedená hra, ale nic k čemu bych se chtěl někdy vracet, ani kvůli splnění dvou chybějících achievementů :)

Pro: Oddechovka, hratelnost i ta grafika mě potěšila...

Proti: Žádná inovace, dračí puzzle :)

Další hidden object hra s adventurními prvky, která nabízí jednoduchý příběh, možnost se procházet mezi lokacemi, sbírat předměty a řešit jednoduché logické hádanky.

Příběh je jednoduchý a s minimem zvratů, to je ale u her tohoto typu her spíše standardem. Začátek příběhu je hodně divný, no posuďte sami. Z lesa vyjíždí auto, které zastavuje, protože přes cestu leží rozbitá lampa. Vystoupí muž a žena, dojdou k rozbité bráně se symbolem lebky a v tom se objeví monstrum, všichni začnou utíkat a pod ženou se propadne zem. A v tom okamžiku vstupujeme do hry. Jak se jmenuje postava, za kterou hrajeme? S kým to jela v autě? Kam to jeli? Osobně se mi moc nelíbí uvedení do hry, kdy vlastně vůbec nic nevím. Na druhou stranu je pravda, že později se všechno dozvíme, ale aspoň něco se mohlo naznačit na začátku. Divný je pak i samotný závěr příběhu. Spící upír na ní čekal stovky let, aby se naplnilo proroctví. Tak proč na ní chystali tolik překážek?

Co se týče hraní, tak tady nemám skoro žádné výhrady. Vše je intuitivní a relativně jednoduché (až na puzzle s draky těsně před koncem), pro casual hraní ideální. Stejně potěší šipka, která zobrazí cestu k lokaci, kde se dá dělat něco dalšího.

Vzhled hry je spíše průměrný, stejně tak animace, což je u her tohoto typu opět standardem. Určitě ale musím aspoň trochu vyzdvihnout hudební motiv v hlavním menu, do kterého jsem se párkrát zaposlouchal. Ale není to nic zapamatování hodného.

Jak píšu snad ve všech svých komentářích k hidden object hrám, tento typ her mě baví jako fajn odpočinková výplň mezi hraním větších titulů. Tato hra ničím zvláštním nevyčnívá a současně ničím neurazí.