Tak tohle jsem hrál díky zapůjčenému LEVEL cd, na kterým byly ještě další hry a dema, pokud mě má pamět neklame. S tím spouštěním byl problém i ve Win98SE tehdy se také muselo snižovat rozlišení (příspěvek níže). Je fakt, že podobnou adventuru jsem tehdy a vlastně doposud zatím nehrál. He osobitá ale hlavně na samotném konci nebo někdě ke konci hry bylo nutné otočit páku/tlačítko ale v té verzi levelu to prostě nešlo, takže se mi nepodařilo hru dohrát, jestli bug to nevím
Ne, pod Win XP a dal to neni tak jednoduche. DosBox taky nepomuze, neni to dosova hra.

1. Rozbalte archiv.
2. Nainstalujte font SWIRUS.FON do systému. ("Start->Nastavení->Ovládací panely->Písma" a sem soubor překopírujte)
3. Na soubor SILENEC.exe klikněte pravým tlačítkem myši. Vlastnosti -> Kompatibilita. Zde zaškrtněte spouštění v režimu Windows 95 a v režimu 256 barev.
4. Změňte fyzicky rozlišení obrazovky na 1024x768 (možno i 640x480 nebo 800x600) Start->Nastavení->Ovládací panely->Zobrazení->Nastavení.
5. Spusťte hru.
Tak jsem si to z toho odkazu stáhnul a nejede mi to. Netřeba na to DOSbox? Nebo by to mělo jet i pod XPpro.