Dop3sim

freeware

Dop3sim je železniční simulátor, simulující práci výpravčího. Hra je spíše určená pro více lidí v multiplayeru, ovšem dá se hrát i samostatně. Při hraní v singleplayeru musí hráč ovládat minimálně dvě stanice, mezi kterými si bude sám sobě nabízet a následně posílat vlaky.

Na výběr jsou ve hře různé zabezpečovací zařízení jako reléové zařízení či elektromechanický ústřední přístroj. Ve hře se dá zadat jakékoliv jméno stanice, kterou budete ovládat, a dále se dá nastavit, jaké chcete staniční zabezpečovací zařízení a až stanici zapnete, poté se dá nastavit i traťové zabezpečovací zařízení do sousedních stanic. Hra je pro neomezený počet hráčů a každý z nich si může nastavit své vlastní zabezpečovací zařízení bez ohledu na ostatní.

Dop3sim je za mě super hra pro více hráčů. Dá se vytvořit fiktivní grafikon (třeba v malování) a hrát s ostatníma podle nějakého jízdního řádu a tím to ještě přiblíží realitě. Ve hře se dá nastavit plno věcí, třeba i dobu jízdy vlaků do sousedních stanic. Pokud Vás baví řízení železničního provozu, tak jedině doporučuji. Když neznáte nějaké zabezpečovací zařízení, tak si to v simulátoru můžete vyzkoušet a časem se s tím naučit. Za mě je velká výhoda i to, že při multiplayeru si každý hráč může zvolit jakékoliv staniční zabezpečovací zařízení.

Pro: Hra je opravdu dobře vytvořena a odpovídá realitě.

Proti: Hra je designovaná spíše pro více hráčů.