DOLLY

26.06.2015

freeware

Minimalistická plošinovka Dolly je nenáročnou, odpočinkovou hrou na deštivé odpoledne inspirovanou skutečným životem. Hráč se zde ocitá na morální křižovatce, kdy má před sebou těžkou otázku – odpojit či neodpojit od přístrojů? Je lepší přejít na druhý břeh, nebo být doživotní "zeleninou" bez stopy inteligence?

Dolly v podstatě znázorňuje okamžiky už rozhodnuté bitvy jedince a jeho nepřízně osudu. Ovládáme malého panáčka, pomyslného prostředníka zprostředkovávajícího komunikaci mezi chřadnoucím tělem a námi. Načrtává linie mapující všechna stádia oné zátěže na organismus, od rané po tu nejhorší část. Podle toho se odvíjí celý design, složitost i jednotlivá grafická znázornění vyskládaných levelů.

Úrovně se nás snaží na tisíc a jeden způsobů zmást, přechytračit či napíchnout na špičaté kůly, veskrze kopírují koncept "rage" her. Svůj podíl na jedinečnosti má i osobitá, přesně padnoucí teskná hudba.