Dirt Track Racing 2

01.09.2002

Dirt Track Racing 2 je další přírůstek do DTR rodinky závodních simulátorů na zablácených oválech. V kariéře závodíte za začínajícího jezdce, a to ve vozidlech tří výkonnostních tříd, na začátku se samozřejmě ujmete auta z nejslabší kategorie. Před každou sezónou vás čeká výběr jednoho z 15 šampionátů (5 pro každou třídu), ty se liší uspořádáním tratí, obtížností a odměnou pro vítěze. Celkem se soutěží na 12 oválech a 2 tratích ve tvaru osmičky. Mezi závody můžete auto výkonnostně vylepšovat, upravovat (k dispozici je řada nastavení) a opravovat. Během hry dostáváte podle svých výkonů na trati i nabídky od sponzorů, kteří vám za reklamu na voze rádi zaplatí.

Hra podporuje multiplayer po síti až pro 10 hráčů.

Jo přiznávám, zhruba 10 hodin. Ale těch 10 hodin hraní jsem roztáhnul asi na 1 rok. Vždycky když jsem si vzpomněl, tak jsem odjel 2-3 závody a pak toho nechal, páč víc toho prostě v kuse neodkroužíš :-)

Tady ilustrační screen, 14.kolo z 18, všimni si časů posledních tří zajetých kol 14:93, 14:93, 14:95, to snad mluví za vše.

Neuvěřitelný děs a bída. Dirt Track Racing 2 je asi taková zábava jako se točit na kancelářské židli. Pár minut je to "prča", ale pak se slova ujme stereotyp, nuda a nakonec motání hlavy. A to doslova, celé "hraní" spočívá v držení šipky dopředu, šipky doleva a občasného zmáčknutí klávesy T, tou stíráte bahno z předního skla.

Grafika žádný zázrak a fyzika aut občas zaskřípe, ale celkově technická stránka nepropadá, hlavně srážky na osmičkovitých tratích stály za to. Co je to platné, když je hratelnost nezáživná jako přímý přenos z poslanecké sněmovny. V číslech: 14 tratí, každá se dá zajet za 10-20 vteřin a to má vydržet na 10 hodin hraní?

Bohužel, Dirt Track Racing 2 se utápí ve vlastním bahně.

Pro: milovníky oválu, sebemrskače a bahnofily

Proti: zdravému rozumu